Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kviečia pažiūrėti kaip į Nerį grąžinamos išnaršintos lašišos

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Po ilgojo savaitgalio, lapkričio 3 dieną, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kviečia stebėti, kaip atgal į Nerį grąžinamos išnaršintos lašišos.

Darbai prasidės ryte Švenčionių rajone, Pabradės seniūnijoje esančiame Meškerinės kaime. Padedami Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų, Žuvininkystės tarnybos darbuotojai į specialias transporto priemones pakraus išnaršintas lašišas ir apie 12 val. Nemenčinės miestelyje prie tilto paleis atgal į Nerį.

Šie darbai – dirbtinio veisimo Lietuvoje dalis. Dirbtiniu veisimu vandens telkiniuose atkuriama lašišų ir šlakių populiacija.

Rudenį, prasidėjus lašišų ir šlakių migracijos ir neršto laikotarpiui, žuvininkystės specialistai pagauna numatyta skaičių lašišų reproduktorių. Sugautos žuvys vietoje apžiūrimos: tinkamos reprodukcijai vežamos į žuvivaisos skyrių, o netinkamos paleidžiamos atgal į upes. Atėjus laikui paimamos reproduktorių lytinės ląstelės – ikrai ir pieniai, atliekamas dirbtinis apvaisinimas, o pačios žuvys grąžinamos atgal į gamtą.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA