Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Latvijos ūkininkai siekia apsaugoti darbuotojus nuo antstolių

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Ryga, rugpjūčio 8 d.) Latvijos ūkininkų organizacijos kreipėsi į valdžios institucijas, prašydamos pakeisti teisės aktus taip, kad iš kreditus paėmusių darbuotojų atlyginimo būtų atskaitomas mažesnis procentas išieškomų pinigų.

Organizacijos nurodo, kad labai dažnai jų ūkiuose dirba darbštūs žmonės, bet neretai žemdirbys susiduria su situacija, kai privalo atskaityti iš tokių darbuotojų 30-50 proc. atlyginimo dalį, nurašomą antstoliams už anksčiau darbuotojų paimtus kreditus.

„Šie darbuotojai kažkada yra kreipęsi į greitųjų kreditų bendroves, o negalėdami šių paskolų išsimokėti susidurdavo su antstoliais. Pastarųjų pareikalavimu ūkininkas privalo nurėžti nuo darbuotojo atlyginimo tam tikrą dalį pinigų ir pervesti juos išieškotojams“, – rašte dėsto žemdirbių organizacijos.

Jos siūlo, kad išieškotojams atitektų ne daugiau kaip 20 proc. darbuotojo atlyginimo dalis. Žemdirbiai baiminasi, kad jei nebus pakeisti atitinkami teisės aktai, tokie darbuotojai, gavę tik minimalų atlyginimą, gali tiesiog išvykti darbams į užsienį arba ieškoti didesnio atlyginimo miestuose.

Dėl didelės emigracijos Latvijos žemdirbiai jau kuris laikas susiduria su kvalifikuotų darbuotojų stygiumi, tačiau jau sudėtinga rasti ir nekvalifikuotų darbuotojų.

„Agroeta“ inf.

eurai

Facebook komentarai