Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lauko dienose Vokietijoje – tendencijos progresą kreipti tvarumo link

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Martynas Puidokas.
Martynas Puidokas.
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas su dar keliais Lietuvos ūkininkais lankėsi Vokietijoje, DLG Feldtage lauko dienose, atitinkančias lietuviškąją  Agroviziją.

M. Puidokas sakė, jog lauko dienose pamatė ir daug naujovių, apie kurias anksčiau teko tik skaityti: „Tendencijos ir kryptys nesikeičia keletą metų. Stengiamasi progresą kreipti tvarumo link. Įvairių robotų, automatizavimo, autonominių sprendimų buvo tikrai daug“.

Bene daugiausia – robotikos, tiksliųjų technologijų sprendimų

Vokietijoje vykusiose lauko dienose M. Puidokas dalyvavo pirmą kartą. Išvyka, pasak Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininko, buvo naudinga ir įdomi.

Bandyminiuose laukeliuose ne tik iš Vokietijos, bet ir iš kitų įvairių pasaulio šalių atvykusios firmos demonstravo naujoves. Tiek technikos, tiek ir augalų apsaugos priemonių gamintojai rengė mokymus.

„Renginio tikslas – ūkininkus supažindinti su ateityje laukiančiomis tendencijomis, įmonių, tyrimų institutų veiklos rezultatais. Kiek pastebėjau, labai daug, bene daugiausia pateikta robotikos, tiksliųjų technologijų sprendimų. Bent kiek stambesnė įmonė stengiasi judėti būtent tikslumo kryptimi. XXI amžius, taip ir turi būti“, -- sakė Martynas Puidokas.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos vadovas neabejoja, kad galbūt dar šiemet ar artimiausiu laiku naujovės pasieks ir Lietuvą. Pasak M. Puidoko, Lietuva technologijų srityje nėra atsilikusi, iniciatyvūs tiek pavieniai ūkininkai, tiek ir įmonės. Bet Vokietija – pirmauja, ir dar ilgai pirmaus.

„Sniego gniūžtės“ principas

Martynas Puidokas sakė, jog mūsų šalyje yra ūkininkų, kurie jau bando įvairaus lygio robotus, automatizuotą techniką su operatoriumi, išmaniuosius purkštuvus ir pan.

„Technologijos yra brangios, todėl procesas negali būti greitas. Jeigu nori būti pirmas, išbandyti, tenka nemažai ir mokėti. Jei apsisprendi likti uodegoje, tai gali laukti, kol technologijos išplis, tarp jų atsiras didesnė konkurencija ir technologijos natūraliai atpigs.

Lietuva galėtų padaryti šuolį su Žaliuoju kursu. Bet, jeigu ir toliau norime progresuoti, o ne stovėti vietoje, turime koja kojon eiti su pasauliu“, -- neabejoja Kelmės ūkininkų sąjungos pirmininkas. M. Puidoko tvirtinimu, valstybė yra reikalinga tam, kad pakreiptų reikiama linkme, padėtų, paskatintų, kad procesai vyktų greičiau.

 Naujovių pirmiausia imasi stipresni, inovatyvesni ūkiai, turintys tvirtesnį pagrindą, lengviau galintys dėl finansavimo sutarti su bankais. Bet, Martynas Puidokas neabejoja, jog naujoves gali išbandyti  ir aktyvūs, smalsūs nedidelių ūkių šeimininkai.

Puidokų ūkis turi neprastą išmanųjį purkštuvą, kurį įsigijo  M. Puidoko brolis, trąšų barstytuvą. Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas ateityje norėtų dar labiau technologiškai ūkį atnaujinti. „Ministerijai porą metų kartojame, kad moderniosios technologijos turėtų būti ne pavieniuose ūkiuose, bet plistų po visą Lietuvą „sniego gniūžtės“ principu“, -- pažymėjo.   

Lietuvoje – lietūs, Vokietijoje -- karščiai 

Per lauko dienos Vokietijoje buvo tikrai karšta, temperatūra siekdavo ir 30 laipsnių karščio. Martynas Puidokas pasakojo, jog vokiečiai skundėsi ilgalaike sausra, priversiančia derlių pradėti imti anksčiau nei įprasta.

„Pirmuosius kuls žieminius miežius, vėliau – ir kviečius, nes kai kurių veislių kviečiai jau irgi pradėjo keisti spalvą. Sausra palietė ne tik didelius Vokietijos, bet ir Ispanijos, Prancūzijos regionus.

„Pas mus, deja, daugumoje Lietuvos vietų lietaus perteklius jau akivaizdus. Augalai tiesiog dūsta. Vargsta ir smulkesnieji gyvulių augintojai, ruošdami šieną. Pavyzdžiui, mes savo kaime turime vieną karvę ir esame didžiausi pieno gamintojai. Juokas juokais – bet taip yra. Šienaujame senoviškai – laukiame, kol  žolė visiškai išdžius. Sukantiesiems į plėveles, gaminant šienainį, lengviau, užtenka žolę apvytinti“, -- sakė M. Puidokas.

Facebook komentarai

a

a