Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lengvatinės paskolos žemės ūkio ir žuvininkystės subjektams, nukentėjusiems nuo COVID-19

Autorius: Steponas GEDVILA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) kviečia kreiptis dėl lengvatinių paskolų ūkio subjektams, veikiantiems žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, patyrusiems likvidumo problemų dėl koronaviruso (COVID-19) ligos protrūkio. Lengvatinės paskolos teikiamos iki 2020 m. gruodžio 31 d. per atrinktus finansų tarpininkus, skelbiamus fondo interneto svetainėje www.garfondas.lt.

Lengvatinės paskolos pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ yra teikiamos apyvartinėms lėšoms papildyti ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, kooperatinėms bendrovėms, užsiimančioms žemės ūkio produktų perdirbimu ar prekyba, bei ūkio subjektams, užsiimantiems akvakultūros produktų gamyba, savo pagamintų akvakultūros produktų perdirbimu ir iš jų pagamintų produktų realizavimu.

Viena iš pagrindinių sąlygų gauti paskolą pagal šią priemonę – yra COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu nuo 2020 m. kovo 16 d. patirti sunkumai, kurie vertinami atsižvelgiant į skubaus padengimo (kritinio likvidumo) rodiklio reikšmę, skolos rodiklio reikšmę arba apyvartos pokyčius.

Paskolos gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos iki 1 mln. eurų, iki 36 mėn. laikotarpiui su galimu paskolos grąžinimo atidėjimu iki 12 mėn. Paskolai yra nustatytos fiksuotos metinės palūkanų normos – jos priklausomai nuo paskolos gavėjo dydžio ir paskolos trukmės svyruoja tarp 0,1 ir 0,69 proc. Paskola suteikiama neįkeičiant turto, o paskolos lėšas reikia panaudoti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo paskolos išdavimo. Paskolos gavėjui yra taikomas iki 2 proc. (tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų) paskolos administravimo mokestis, kuris gali būti apmokėtas paskolos lėšomis.

Šiai priemonei skiriama 40 mln. eurų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Per pirmą šios priemonės įgyvendinimo mėnesį ŽŪPGF sulaukė 132-ių paraiškų dėl paskolų už 31 mln. eurų. Skirtinguose sektoriuose išryškėja skirtingas apyvartinių lėšų poreikis: augalininkystės atstovai turi poreikį apmokėti trąšų, sėklų, augalų apsaugos priemonių išlaidas, švelniakailių žvėrelių augintojai ir pienininkystės atstovai – pašarų, o kooperatyvai – produkcijos supirkimo iš savo narių išlaidas. Bendrovė ragina aktyviau kreiptis pienininkystės, daržininkystės, sodininkystės ir akvakultūros sektoriaus ūkius.

Apie šią priemonę skaitykite čia.

a

Facebook komentarai