Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lenkijoje patvirtinti trys nauji paukščių gripo protrūkiai

Autorius: Agroeta
Kalakutai
Kalakutai
Printer Friendly, PDF & Email

Lenkijos veterinarijos tarnyba skelbia, kad užregistruoti trys nauji didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai. H5N8 potipio gripas pasireiškė kaimyninės šalies Šamotulų (Szamotuly) ir Ostruvo (Ostrów Wielkopolski) regionuose.

Šamotulų regione paukščių gripo virusas nustatytas komercinėje kalakutų fermoje, kurioje buvo auginta daugiau kaip 37,5 tūkst. dvylikos savaičių amžiaus kalakutų.

Šios paukščiams pavojingos ligos diagnozė patvirtinta ir kituose dviejuose naminių paukščių ūkiuose Lenkijoje (Ostruvo apskritis): juose buvo laikoma 161 ir 165 paukščiai. Visi šiuose ūkiuose auginti paukščiai buvo nugaišinti ir sunaikinti.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, per pastarąjį mėnesį (nuo 2019 m. gruodžio 31 d.) paukščių gripo židinių iš viso užregistruota jau šešiose Europos valstybėse (Lenkijoje – 17, Slovakijoje – 2, Vengrijoje – 4, Rumunijoje – 2 ir po 1 Čekijoje bei Ukrainoje), iš viso 25-iuose paukščių ūkiuose ir 2 atvejai laukinėje faunoje. Dėl šios užkrečiamosios ligos ūkiuose auginti beveik 530 tūkst. naminių paukščių buvo saugiai sunaikinti, o aplink patvirtintus protrūkių židinius nustatytos būtinosios apsaugos ir priežiūros zonos.

VMVT specialistai dar kartą primena, kad viena svarbiausių prevencinių priemonių, galinčių užkirsti kelią virusui patekti į paukščių laikymo vietas Lietuvoje, yra biologinio saugumo priemonių įgyvendinimas ir jų laikymasis. 

Facebook komentarai