Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Lenkijos valdžia papildomai rems gyvulininkyste užsiimančius ūkininkus

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lenkijos gyvulininkyste besiverčiantys ūkininkai sulauks papildomos finansinės paramos savo ūkių gyvybingumui palaikyti iš Lenkijos valstybės. Ji bus mokama nepriklausomai nuo Europos Sąjungos (ES) mokamos paramos, paskelbė Lenkijos radijas.

Reikiamoms įstatymų pataisoms jau pritarė Lenkijos parlamentas. Paramą gaus tie ūkininkai, kurie pagerins galvijų bei kiaulių laikymo sąlygas ir jos bus geresnės, nei yra numatyta šalies įstatymuose bei kituose norminiuose aktuose.

Tam šiems metams yra numatyta skirti 50 mln. eurų. Paramos gali tikėtis tie ūkininkai, kurie parodys išskirtinį dėmesį savo gyvulių auginimo sąlygoms bei jų sveikatai – išplės prieauglio laikymo vietas, modernizuos ir  pagerins gyvūnų laikymo vietas, sudarys galimybę jiems lengvai patekti į ganyklas.

Skelbiama, kad prašymus paramai ūkininkai galės pateikti du mėnesius nuo kovo vidurio.

Kaip „Agroeta.lt“ jau rašė, apie 800 tūkstančių iš 1,3 mln. Lenkijos ūkininkų ūkių jų savininkams neduoda pelno. Pusė milijono ūkininkų, gaudami ES paramą iš viso negamina parduodamos produkcijos arba ją gamina tik savo reikmėms. Nemaža dalis šalies ūkių neišsilaikytų, negalėtų rinkai tiekti savo produkcijos, o gal net ir turėtų būti likviduoti, jei ne ES parama, nes daugiau kaip pusė milijono Lenkijos ūkininkų ūkių negamina bei neparduoda prekinės produkcijos – ji visa sunaudojama ūkininko šeimos poreikiams.

Facebook komentarai