Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietus žaizdrų ugnies neužgesino

Autorius: Agroeta
Lietus žaizdrų ugnies neužgesino
Lietus žaizdrų ugnies neužgesino
Printer Friendly, PDF & Email

Šeštadienį Mažeikiuose gausiai palijo, tačiau tai neužgesino iš visos Lietuvos ir užsienio šalių susirinkusių kalvių žaizdrų ugnies. Vadinamojoje kalvių sostinėje dvi dienas vyko šeštoji tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė, joje, be lietuvių, dalyvavo kalviai iš Latvijos, Estijos bei Suomijos. Iš viso susirinko šešios dešimtys metalo meistrų.

Kalvių šventės Mažeikiuose vyksta kas treji metai jau beveik du dešimtmečius. Šįkart metalo meistrai penktadienį dalyvavo konferencijoje „Metalo ir ugnies valdovai“, vyko į Baltų aikštę, kurioje pastatyta ankstesnės šventės dalyvių sukurta metalo kompozicija „Sodas“. Šiemet kiekvienas šventės dalyvis dovanojo Mažeikiams po savo nukaltą paukštį, jie bus sujungti į vieningą kompoziciją „Paukščių takas“, kurią taip pat pastatys Baltų aikštėje.

Šeštadienį vyko pagrindiniai šventės renginiai. Kalviai atsivežė savo sukurtų gaminių, daugybę įvairios kalvystės įrangos: presų, priekalų, žaizdrų, dumplių, kūjų. Nors vėlyvą šeštadienio popietę ir lijo, kalviams pavyko užkurti žaizdrus ir šventės žiūrovams galėjo demonstruoti savo sugebėjimus. Pageidaujantys ir patys nusikaldino sau paprastą suvenyrą, pavyzdžiui, vinį ar pasagą.

Senamiesčio parke vykusioje šventėje netrūko saviveiklininkų ir profesionalių muzikantų atliekamų dainų bei šokių, žiūrovų buvo pilnos tribūnos ir dar būriai sukinėjosi tarp kalvystės meistrų. O įvairių šalių kalviai surado savo pažįstamų iš ankstesnių renginių, dalijosi prisiminimais, pastarųjų metų gyvenimo įvykiais.

Šventėje buvo paskelbtas kalvių kalvis – juo tapo kaunietis Ričardas Grekavičius.

Mikas JUOZAPAITIS

Facebook komentarai