Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Lietuvai niekuo nenusipelnęs Europos Komisijos komisaras P. Hogan'as planuoja likti antrai kadencijai

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Airijos premjeras Leo Varadkar planuoja nominuoti dabartinį Europos Sąjungos komisarą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai Phil Hogan\ą antrai kadencijai Europos Komisijoje.

„Per pastaruosius 5 metus komisaras Hoganas puikiai dirbo. Jis pabrėžė žemės ūkio sektoriaus interesus ir rūpesčius visoje Europoje“, – sakė Varadkar. „Philas yra gerbiamas Briuselyje ir visoje Europos Sąjungoje kaip kvalifikuotas derybininkas ir žmogus, kuris suburia kitus. Jo balsas buvo svarbus diskusijose dėl „Brexit“, jis užtikrino Komisijos gilų problemos supratimą“ – teigė premjeras.

„Pakartotinis paskyrimas – tai jo nuopelnų pripažinimas. Mums reikia geriausių Europos žmonių. Vyriausybė dabar glaudžiai bendradarbiaus su mūsų kolegomis ES ir stengsis jam užtikrinti geriausią įmanomą portfelį naujojoje Komisijoje“, – kalbėjo premjeras.

Komisijos postų paskirstymas – gana sudėtingas ir daugiašalis procesas. Komisijos pirmininko  kandidatūrą pateikia Europos Vadovų Tarybos nacionaliniai lyderiai, atsižvelgdami į Europos Parlamento rinkimų rezultatus. Tam, kad jis būtų išrinktas, jam reikia daugumos Europos Parlamento narių paramos. (Šiuo metu jau patvirtinta Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen). Pirmininkė, remdamasi ES šalių pasiūlymais, pasirenka galimus pavaduotojus ir Komisijos narius. Kandidatų sąrašas turi būti patvirtintas Europos Vadovų Tarybos nacionalinių lyderių.  Kiekvienas kandidatas tuomet pasirodo Europos Parlamente, kur paaiškina savo viziją ir atsako į parlamentarų klausimus. Tada Parlamentas balsuoja dėl to, ar patvirtinti Komisiją – visą iškart. Galiausiai juos kvalifikuota balsų dauguma paskiria Europos Vadovų Taryba.

Pats Ph. Hoganas dar sausio mėn. pareiškė norintis likti antrai kadencijai. „Aš esu politikos realistas – visada toks buvau. Jei manęs paprašys apsvarstyti galimybę tęsti darbą Komisijoje – sutiksiu.“ – sakė komisaras.

Tiesa, Baltijos šalys vargu ar sutiktų su tiek liaupsių išsakyto P. Hogan‘o atžvilgiu. Pavyzdžiui, Lietuvai jo nuopelnai apskritai yra nuliniai. Mūsų šaliai Europos Komisija pasiūlė itin prastas startines derybų pozicijas, derantis dėl naujojo Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) finansavimo po 2020 metų. Tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimas kol kas beviltiškai įstrigęs.

Parengta pagal Žemės ūkio rūmų informacija

Facebook komentarai

T Hegvita agro