Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuviškų degalinių sąjunga vykdė neteisėtą lobistinę veiklą

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Lietuviškų degalinių sąjunga užsiėmė Lobistinės veiklos įstatymą (LVĮ) pažeidžiančia veikla – siūlė keisti teisės aktą neįsiregistravusi lobiste.

Tyrimo metu nustatyta, kad Lietuviškų degalinių sąjunga šių metų sausį aplinkos ministrui ir Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriui siųsdama raštą pateikė konkretų pasiūlymą dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 7 straipsnio 1 dalies nuostatų pakeitimo. Lietuviškų degalinių sąjunga prašė netaikyti reikalavimo, kad aprobuojant jau veikiančių ir (ar) projektuojamų degalinių vandenvietes (gėlo vandens gręžinius) būtų taikomas reikalavimas gauti Nekilnojamojo turto registre įregistruoto žemės sklypo savininko, valstybinės ar savivaldybės žemės patikėtinio – rašytinis sutikimas, jeigu degalinėje išgaunama ne daugiau kaip 99 m³ vandens per parą, kai aplink vandenvietę yra nustatyta 50 m spinduliu – taršos apribojimo juosta.

VTEK nustatė, kad degalinių sąjunga į aplinkos ministrą ir Lietuvos geologijos tarnybos direktorių kreipėsi nebūdama registruota lobiste, savo iniciatyva, o jos teikti pasiūlymai dėl teisėkūros buvo konkretūs. Nebūdama registruota lobiste, šios veiklos Lietuviškų degalinių sąjunga nedeklaravo, o tai yra būtina siekiant vykdyti skaidrią lobistinę veiklą, pabrėžia VTEK pranešime.

Facebook komentarai