Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Lietuviškų ledų vežimėlius jau galime išvysti ir Jumeirah paplūdimyje

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Vakar daugiau nei šimtas atstovų iš įvairių Lietuvos įmonių turėjo puikią progą iš pirmųjų lūpų išgirsti realias verslo istorijas, kurios galėtų būti vertos ir knygos puslapių. Konferencijos „Lietuvos maisto sektorius galimybės Artimuosiuose Rytuose. Jungtiniai Arabų Emyratai“ organizuotos VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“, geriau žinomos tarptautiniu pavadinimu „Litfood“, svečiai išgirdo ir apie ne itin sėkmingus bandymus pradėti verslą JAE. Lietuvos verslininkai puikiai žino, kad sėkmė šypsosi tik patiems atkakliausiems, pranešė VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“. 

Buvo pastebėtas  ir Vyriausybės atstovo palaikymas Lietuvos maisto eksportuotojams.   Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Andrius Palionis, savo sveikinimo kalboje pasidžiaugė, kad JAE jau atverti pieno pramonės įmonėms, gėrimams, taip pat pašarams. Didelis rinkos potencialas suteikia nemažai vilčių ateityje, todėl ragino įmones aktyviai ir tikslingai dirbti šia linkme.

VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ direktorė Aneta Kacėnaitė padrąsino konferencijos dalyvius nedelsti ir kreiptis dėl dalyvavimo būsimoje verslo misijoje bei nepraleisti galimybės pristatyti savo produkciją „EXPO 2020“ parodoje.

Lietuvos Respublikos ambasadorius JAE Edminas Bagdonas tiesioginio skambučio metu pasidžiaugė kartu su renginio dalyviais, kad Abu Dabyje buvo įsteigta Lietuvos ambasada, kuri jau greitu metu turėtų pradėti dirbti visu pajėgumu. Todėl E. Bagdonas pakvietė verslo atstovus naudotis atsiradusia proga, bendradarbiauti, susitikti parodoje „Gulfood 2020“ ir atverti kelius į Jungtinius Arabų Emyratus, Saudo Arabiją, Kuveitą, Bahreiną.

Specialiai iš Dubajaus atskridęs, garbus svečias, „3 S Group“ generalinis direktorius Shresht Sharma ne tik pristatė JAE ekonominį potencialą bei augimą, tačiau ir atskleidė nemažai minėtos rinkos verslo ypatybių. Svečią maloniai nustebino lietuvių susidomėjimas tolimąja rinka, tad jis pakvietė lietuvius būti drąsesniems ir aktyviau ieškoti partnerių, bei priminė, kad šiuo klausimu gali padėti VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“.

Vienas iš labiausiai įmonių atstovus sudominusių pranešėjų buvo Vytauto Didžiojo universiteto Regionistikos katedros profesorius, islamo tyrinėtojas, religijotyrininkas, profesorius Egdūnas Račius. Jo įtaigus pasakojimas apie arabų kultūros išskirtinumus klausytojams kėlė nuostabą, o šmaikštūs palyginimai kone kiekvieną atėjusįjį vertė nusišypsoti. 

Tiesiai iš Bahreino atvykęs ir rytietiškos energijos konferenciją pripildęs „Tejoury LTD“ generalinis direktorius Tomas Kriščiūnas dalinosi savo verslo patirtimi, kurią yra aprašęs ką tik išleistoje knygoje.

UAB „Vikeda“ generalinis direktorius Algirdas Gauronskis pasidžiaugė, kad prekės ženklo „Dadu“ ledus jau galima rasti Dubajaus paplūdimių ir parduotuvių šaldytuvuose. Tai pasiekti įmonei kainavo ir laiko, ir nemažai investicijų, tačiau buvo tikrai verta, nes jau pradedami skinti sėkmės vaisiai.

Lietuvos ekspozicijos generalinis komisaras Romas Jankauskas detaliau pristatė jau minėtą parodą, kuri vyks nuo 2020 m. spalio 20 d. iki 2021 m. balandžio 10 d. R. Jankauskas papasakojo apie retai pasitaikančią galimybę Lietuvos maisto pramonės įmonėms prisistatyti šioje parodoje.

Konferencijos dalyvių gausa ir susidomėjimas tik patvirtino verslo misijos į JAE reikalingumą Lietuvos verslui. Norintiems daugiau sužinoti apie planuojamą verslo misiją siūloma kreipti į VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ atstovę Aistę Prielgauskaitę: a.prielgauskaite@litfood.lt .

 

Nuotraukose: susitikimo dalyviai ir akimirkos.

Facebook komentarai