Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuvoje užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis: virsta medžiai, žaibuoja

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

„9:24 val. Lietuvos laiku Ventės automatinėje meteorologijos stotyje (Šilutės r.) užfiksuotas vėjo greitis pasiekė katastrofinio vėjo greičio kriterijų – išmatuota 35,5 m/s (~128 km/h). Toks vėjo greitis atitiktų 1-os kategorijos uraganą, tačiau šiuo atveju tai yra ne uraganas, o tiesiog stiprus vėjo gūsis. Kad Ventės AMS išmatuotas skaičius yra teisingas, rodė ir netoliese esanti Šilutės kelininkų meteorologinė stotelė, kuri 9:25 val. fiksavo net 36,1 m/s greitį (~130 km/h)“, – facebooke skelbia meteo.lt

Praneša ir apie perkūniją

„Pasitaiko perkūnijų ir žiemą, tačiau beveik visada jos būna pavienės arba negausios bei fiksuojamos dažniau Vakarų Lietuvoje, arčiau jūros. Štai ir šiandien Lietuvos teritorijoje fiksavome tik ~20 žaibų išlydžių (nors neatmestina, kad galėjo būti net šiek tiek daugiau). Didžioji dalis perkūnijų registruotos Vilniaus apylinkėse (link Baltarusijos pusės). Na o kadangi Vilniuje gyvena daug gyventojų, todėl ir reiškinys liko labai gerai visų pastebėtas. Kas nulėmė perkūniją žiemą?  Per Lietuvą slinko kontrastingas šaltasis atmosferos frontas (kuris išstūmė šiltesnę oro masę). Dėl jo fiksuoti labai stiprūs vėjai, kietos fazės krituliai. Fronto debesys buvo pakankamai išsivystę, kad dėl susidariusių kontrastų sugriaudėtų (visai kaip vasarą)“, – facebooke rašo meteo.lt.

Skelbiama, kad pavienės perkūnijos buvo užfiksuotos ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos bei Baltarusijos teritorijose.

Fiksuoja elektros sutrikimus

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) turimais naujausiais duomenimis, elektros tiekimas šiuo metu yra atnaujintas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Su elektros tiekimo sutrikimais vis dar susiduria apie 40 tūkst. klientų. Daugiausia gedimų fiksuojama Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose, praneša ELTA.

Šią išskirtinę situaciją sukėlė itin stiprus vėjas, daugiausia Vakarų Lietuvoje. Toks gūsingas vėjas verčia medžius, laužo šakas, kurios pažeidžia skirstomojo tinklo elektros oro linijas. Dauguma atsijungimo įvyko vos per pusantros valandos tarp 8 ir 9,30 val. ryto, gedimų šalinimas prasidėjo iš karto.

ESO atidžiai vertina situaciją, nes vėjas toliau nenurimsta.

Facebook komentarai

bas

a