Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

„Lietuvos draudimas“: pastarųjų dienų gamtos stichijų žala – pusė milijono eurų

Autorius: ELTA
Viesulo išvartyti medžiai Šakių rajone. „LandscapePilot“ nuotrauka.
Viesulo išvartyti medžiai Šakių rajone. „LandscapePilot“ nuotrauka.
Printer Friendly, PDF & Email

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ praneša, kad dėl pirmadienio audros, liūties ir krušos apie apgadintą turtą ar automobilius pranešė 500 bendrovės klientų, dar beveik 150 klientų nukentėjo nuo sekmadienio audringų orų. Iš viso šiems nuostoliams atlyginti “Lietuvos draudimas” rezervavo pusę milijono eurų.

Anot „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus Artūro Juodeikio, pirmadienį gyventojų turtas daugiausiai nukentėjo nuo krušos: ledo gabalėliai suskaldė stiklinius ar plastikinius stogelius, stogines, šiltnamius, ypač daug registruojama krušos apdaužytų automobilių. Sekmadienio audros pobūdis buvo aktyvūs žaibavimai, lietus su perkūnija, dėl kurių gauti pranešimai apie sugadintą buities techniką, pastatų elektroniką.

„Vakar nukentėjo maždaug 150 apdraustų automobilių – fiksuojami ledukų įdaužimai ant automobilių kėbulų. Taip pat registruojamos ir liūties žalos – sulieti pastatų rūsiai, sandėliukai, pusrūsiai ir juose laikomas turtas. Apie nuostolius būstui pranešė 500 mūsų klientų“, - sakė „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis. „Lietuvos draudimas“ jau pradėjo atlyginti nuostolius dėl pastarųjų dienų audringų orų sukeltos žalos, bendrovė skaičiuoja, kad iš viso per šią audrą bus atlyginta 0,5 milijono eurų nuostolių. Daugiausiai pranešimų gaunama iš Vidurio Lietuvos, nukentėjo Kauno miestas ir rajonas, Kėdainių, Jurbarko, Kaišiadorių rajonai.

Sinoptikams ir toliau prognozuojant audringus orus, draudimo ekspertai pataria gyventojams, kaip apsaugoti savo turtą: kiemuose, balkonuose, terasose nelaikyti nepritvirtintų daiktų, kuriuos vėjas gali nunešti, lyjant ir žaibuojant sandariai uždaryti visus balkonus, langus, orlaides, išjungti ir ištraukti iš elektros lizdų visus prietaisus. Nestatyti automobilių po medžiais, kuri gali užvirsti, jei įmanoma automobilius laikyti garaže ar po stogine, siekiant apsisaugoti nuo krušos padarinių.

Draudimo ekspertai sako, kad šiltuoju metų laiku audrų ir žaibavimų bei liūčių nuostoliai išauga keletą kartų, lyginant su kitais metų laikais.

Vis dėlto ši audra nė iš tolo neprilygsta kovo mėnesį Lietuvą palietusiai stichijai Laura, kai per parą gamta pridarė žalos už 1,6 milijono eurų, o nukentėjo daugiau nei 3200 “Lietuvos draudimo” klientų.

Facebook komentarai

bas

a