Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

M. Puidokas: pasigedome paprastų, aiškių atsakymų 

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Kelmiškiams nepaaiškėjo, ar reikia šiemet sėjant palikti tris metrus nuo griovio, ar bus imtasi sankcijų, jei šiemet dar nepaliks.
Kelmiškiams nepaaiškėjo, ar reikia šiemet sėjant palikti tris metrus nuo griovio, ar bus imtasi sankcijų, jei šiemet dar nepaliks.
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmėje surengtas žemės ūkio viceministro Pauliaus Astrausko ir Seimo Kaimo reikalų komiteto nario Jono Gudausko susitikimas su Kelmės rajono žemdirbiais paliko daug neatsakytų klausimų, neaiškumų.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas sakė, jog jam po renginio organizacijos nariai skambino ir teigė nesupratę daugelio svečių aiškinimų.

Kelmiškiams nepaaiškėjo, ar reikia šiemet sėjant palikti tris metrus nuo griovio, ar bus imtasi sankcijų, jei šiemet dar nepaliks. Pasak M. Puidoko, dar nėra priimta jokių oficialių teisės aktų dėl tų trijų metrų.

„Paprasto ir aiškaus atsakymo laukėme ir nesulaukėme, paaiškinimo, sėti ar nesėti, bus sankcijos ar jų nebus. Teisė akto nėra, o sėkla jau užsakinėjama arba užsakyta“, – svarstė Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas.

Neaiškumų paliko ir atsakymas apie investicijas į biodujų jėgaines. Į 1,5 mln. eurų investicijas galės pretenduoti tik itin dideli ūkiai, vos keletas stambių įmonių.

„Išgirdome  žemės ūkio viceministro teiginius, jog tokiu būdu galėsime deginti biodujas ir džiovinti grūdus, važinėti biodujų traktoriais ir t.t. Kyla klausimų, ar buvo atlikta išsami analizė, ar tikrai pakaks  rugpjūčio mėnesiui dujų visiems grūdams išdžiovinti, ar yra pakankama pasiūla technikos, ar užteks finansavimo džiovykloms pakeisti, ar įvertinta daugybė kitų techninių, ekonominių parametrų tokios programos?..

Stebina nuostata, kad aplinkosauginius, energetikos klausimus turi „vilkti“ vien BŽŪP lėšos. Kodėl nėra lėšų  iš kitų ministerijų? Gal dėl to, kad ŽŪM arba nesugeba, arba nenori savo pozicijų prieš kitas ministerijas apginti“, – teigė Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas  Martynas Puidokas.

Kelmiškiams ūkininkams labai rūpėjo atsakymai į klausimus, kodėl, jei remiama pienininkystė, jaunasis ūkininkas gauna tokią pat akivaizdžiai per mažą 40 tūkst. eurų įsikūrimo sumą, kodėl parama nediferencijuojama pagal veiklas, kodėl nėra kompensuojamas pieninių galvijų supirkimas, kodėl naujausioje Strateginio plano versijoje bazinė išmoka buvo sumažinta iki 54 eurų už hektarą ir panašiai. Svečiai į visus klausimus bandė atsakyti, bet neaiškumų liko. 

 

Facebook komentarai

bas

a