Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Makniūnų bagažinių turgelis pradėjo antrąjį sezoną: pažiūrėti šio „stebuklo” važiuoja iš visos Lietuvos

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Makniūnų bagažinių turgelis. Autorės nuotr.
Makniūnų bagažinių turgelis. Autorės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Makniūnų sodžiaus bendruomenė vėl pakvietė susitikti bagažinių turgelyje, kurį jau spėjo pamėgti ir patys makniūniškiai, ir aplinkinių kaimų gyventojai, jau pradėjo važiuoti susidomėjusieji iš visos Lietuvos. Šį išskirtinį Alytaus rajono Raitininkų seniūnijos bendruomenės „Makniūnų sodžius“ kiemelyje šurmuliuojantį „bagažinių turgelį“, sumanė rengti nauji šios bendruomenės nariai Juozas Adomaitis ir Romualdas Volungevičius.

„Turgelis – gyvas organizmas“, – taip sako vienas iš idėjos autorių Juozas Adomaitis.

Šiemet turgelis taip pat bus organizuojamas kiekvieno mėnesio antrą sekmadienį. Kaip sako patys organizatoriai, šiame renginyje nėra jokių mokesčių: nei pirkėjams, nei pardavėjams. Renginys – nemokamas.

Makniūnų sodžiaus bendruomenė šiuo renginiu nori prisidėti prie antrinio daiktų naudojimo kultūros skatinimo, tai ir bandymas sulėtinti pirkinių keliavimą į šiukšlynus, taip mažinant neigiamą poveikį mūsų gamtai.

„Kas vienam šiūkšlė – kitam lobis!“ – tokiu šūkiu vadovaujasi turgelio dalyviai.

Kainos Makniūnuose mažos, o jeigu pasirodo didelės, galima pasiderėti. Dažnas prekiautojas savo daiktus linkęs net padovanoti. Turgelyje dalyvauja ne tik Makniūnų kaimo gyventojai, bet ir prekiautojai iš Alytaus, Varėnos, Birštono, Druskininkų, Prienų, Kauno, Trakų, Vilniaus, buvo užsiregistravusi moteris net iš Biržų.

Pirmąjame antro sezono turgelyje Makniūnuose porelė – jauna vištelė ir dailus gaidelis – 15 eurų kainavo. Šinšilą su visu jo namu už 25 eurus galima buvo nusipirkti. Kvepėjo lašinukais ir po 7, ir 8 eurus už kilogramą. „Neragaukit, o pirkit. Paskutiniai“, – ragino pardavėja. Įvairių raugintų daržovių kibirėlis – 7 eurai. Kilogramas sūrio – 16 eurų. „Rinkitės kokio norite“, – sakė pardavėjas.

Medaus kilogramas – 5 eurai. Čia prekiauta arba mainytasi įvairiais vieniems jau nebereikalingais daiktais: buities įrankiais, knygomis, audiokasetėmis, plokštelėmis, CD, virtuvės reikmenimis, automobilių detalėmis, įrankiais, rūbais, žaislais, suvenyrais, kolekcinėmis vertybėmis ir visais kitais daiktais, kurie jau nėra reikalingi, tačiau gaila išmesti, nes šie daiktai gali dar kažkam praversti.

Sendaikčiai nukelė į močiučių laikus: galima buvo įsigyti verpimo ratelį, kopūstams čieškavoti įrenginį, ko gero, pusės amžiaus senumo pjaustyklę, taures, kurias statydavo kaimo daktariukės, kai peršalimo ligos užklupdavo, radiją „VEF”, kuris, anot prekeivio, dar šnypščia, seni fotoaparatai, filmavimo kameros – šios veikia, prekiautojas užtikrino, nustebino krūvon surinkti sovietinių laikų telefono aparatai.

„Čia daug daiktų, kurie mums primena vaikystę, kelia nostalgiją”, – sakė viena ponia. Kita gi moteriškė pati atvežė dovanų keptos duonos bendruomenės žmonėms, o surado sau lakierkas tik pasimieruoti norėjo, vietos tam ieškojo.

Makniūnų sodžiaus bendruomenės pirmininkė Dalė Baranauskienė sako, kad žmonių turguje vis daugėja tiek pardavėjų, tiek pirkėjų. O ar nepyksta vietiniai, kad Makniūnuose tiek svetimų žmonių suguža, net keliu sunku pravažiuoti?  „Na, man nieks kol kas nėra pasakęs, kad kažkas negerai. Kaip tik džiaugiasi vietiniai, kad šurmulys, kad čia atvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos”, – sako ji tikindama, jog šis renginys populiarėja tik todėl, kad Makniūnų bendruomenė itin stipri: ką sumanė, tą padarys.

Antras Makniūnų bagažinių turgelio sezonas atidarytas net saliutų salvėmis.

Facebook komentarai

bas

a