Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Medžioklė Panevėžio rajone kaitina politines aistras

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, jog reikia kelti klausimą, kodėl valstybė organizuoja komercines medžiokles, pranešė agentūra ELTA.

„Reikia kelti klausimą, kodėl valstybė organizuoja komercines medžiokles. Kodėl mes turime šitą nomenklatūrinę atgyveną kaip būdavo visos pirtys ir panašūs dalykai. Mes turime Valstybinių miškų urėdijoje padalinį, kuris organizuoja medžiokles ponams už minimalius pinigus. Čia rimta tema“, – žurnalistams antradienį sakė G. Landsbergis.

Jis sakė, kad partija yra susirūpinusi, jog „premjeras du kartus pažadėjo, kad medžioklės lapai bus paviešinti, tačiau nė vienas pažadas nebuvo ištesėtas.“

„Lapų išviešinimas, visų pirma, yra skaidrumo klausimas. Tie lapai turi būti elektroniniai, jie negali būti perrašinėjami“, – kalbėjo jis.

G. Landsbergio teigimu, sklinda kalbos, kad medžioklėje, kurioje buvo nušauta stumbrė, dalyvavo aukštų pareigūnų, tačiau jis sakė negalįs to patvirtinti.

„Sklinda kalbos, kad ten dalyvavo kitų politinių veikėjų toje medžioklėje. Aukštų pareigūnų. Aš negaliu to patvirtinti, bet žmonės, kurie yra varovai ar organizuoja tas medžiokles, jie užsimena apie tai, bet vėlgi tai lieka tik insinuacijomis, nes tuos lapus, kurie atsiduria žiniasklaidoje, galima perrašyti, pakeisti. Nėra griežtos atskaitomybės“, – sakė TS–LKD lyderis.

Tuo metu Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas aiškina, kad aplinkos ministro ir kai kurių aplinkosaugininkų pataikavimas, skandalu virtusios elitinės medžioklės dalyviams, kai buvo nušauta apsivaikavusi stumbrė, paskatino jį parengti Medžioklės ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas. Pagal jas būtų privalu skelbti medžioklės dalyvių sąrašą, o nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą – privalomai tikrinti medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumą.

„Dar 2017 m. buvo paviešintas visas klasteris aplinkosaugos vadovų medžiojančių Jurbarko „Girios“ medžioklės būrelyje. Tada kalbėta apie visų medžioklės lapų viešumą, tačiau iš tuometinio skandalo – nepasimokyta. Šiemet po dar didesniu skandalu virtusios naujametinės medžioklės buvo daroma viskas, kad stumbro medžioklės žala būtų tris kartus sumažinta, medžioklės dalyvių blaivumas netikrinamas, o tapatybės - slepiamos“, – teigė S. Gentvilas, kuris dar sausio 17 d. kreipėsi į Vytauto Didžiojo Universitetą dėl stumbrės ir atrasto stumbriuko genetinių tyrimų, o sausio 20 d. į Generalinę Prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Esą matydamas aplinkos ministro abejingumą ir neryžtingumą tiek po 2017 m. „Girios“ būrelio brakonieriavimo, tiek po 2020 m. naujametinės medžioklės dangstymo bei siekdamas kovoti už gerą medžiotojų vardą, S. Gentvilas ir parengė įstatymų pataisas.

Pagal Medžioklės įstatymo 14 straipsnio pataisą, informacija apie medžioklę būtų vieša. Joje būtų nurodomi medžioklėje dalyvavusių medžiotojų duomenys, medžioklės pradžios ir pabaigos laikas, medžioklės plotas, sumedžioti gyvūnai. Ši informacija turėtų būti pateikta ne vėliau kaip 24 valandos po medžioklės pabaigos ir būtų viešai prieinama.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme atsirastų nuostata, kad nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą būtų privalomai tikrinamas medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumas.

Seimui pritarus, šios pataisos įsigaliotų nuo vasaros pradžios. 

Facebook komentarai