Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Melioracijos įrenginiams sutvarkyti paskatino trečdalį ūkininkų

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
melioracija
melioracija
Printer Friendly, PDF & Email

Skuodo rajono savivaldybės administracija antrus metus iš eilės įgyvendina „Ūkininkų iniciatyvų skatinimo“ programą, kuria siekiama aktyvinti žemės ūkio vystymąsi, modernizuoti žemės ūkio aplinką ir gamybą, stengiamasi užtikrinti žemės savininkų ir kitų naudotojų žemėse esančių melioracijos statinių tinkamą funkcionavimą.

Avariniams melioracijos sistemų darbams finansuoti šiemet skirta 123,5 tūkst. Eur. Lėšos skirtos remontuoti mažesniems kaip 125 mm skersmens rinktuvams.

Pernai buvo gauti 107 prašymai, 63 buvo patenkinti. Į praėjusiųjų metų prašymus atsižvelgta ir šiemet – įvykdyti dar 34 pernykščiai prašymai. Liko 19 prašymų, kurių darbus reikės finansuoti „Ūkininkų iniciatyvų skatinimo“ programos lėšomis, dar 7 prašymai bus finansuojami iš valstybės biudžeto.

Melioracijos sistemos tvarkymo darbai atliekami ir pagal šiais metais pateiktus prašymus – jų gauta 37, iš jų 22 įvykdyti. Siekiant ekonomiškumo, pirmiausia tvarkomi tie objektai, kurie yra netoli vienas kito pagal kadastro vietovę. Antrajame šių metų ketvirtyje avariniams melioracijos sistemų darbams iš „Ūkininkų iniciatyvų skatinimo“ programos panaudota 46,3 tūkst. Eur. Kaip informuojama Skuodo r. savivaldybės interneto svetainėje, darbai jau įvykdyti Narvydžiuose, Užluobėje, Luknėse, Lenkimuose, Mosėdyje, Rūkuose, Notėnuse, Vindeikiuose, Šatėse, dabar dirbama Mosėdžio ir Vindeikių kadastro vietose, esant lėšų, vėliau numatomi darbai Šačių, Barstyčių, Puokės bei Nausėdų kadastro vietovėse.

Facebook komentarai