Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Mešką Ukmergės rajone matė ir gyventojai, medžiotojai ragina būti atsargesniais

Autorius: Ukmergės žinios
Tado Stepučinsko nuotr.
Tado Stepučinsko nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjusią savaitę Ukmergės rajone vaizdo kamerų užfiksuota meška prie Tolučių kaimo buvo pastebėta ir vietos gyventojų. Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Vaidas Bakanauskas sakė kol kas neturintis daugiau žinių apie gyvūno viešnagę. Anot jo, lokį užfiksavo Želvos medžiotojų būrelio vaizdo kameros. Kuria kryptimi jis patraukė toliau, neaišku.

Pasak V. Bakanausko, į mūsų rajoną atklydusią mešką pasakoja pastebėję ir vietos gyventojai. „Viena moteriškė sakė, kad ją matė pati. Iš pradžių nepatikėjom... Sakė, kad meška vaikštinėjo Vederų miške netoli Kazliškių“, – pasakojo jis. Minimos vietovės – irgi Želvos apylinkėse.

"Agroeta" primena, kad vaizdo kamerų užfiksuotos meškos stop kadrus atsiuntė Tadas Stepučinskas.

Tai jau ne pirmas kartas, kai į Ukmergės rajoną atklysta toks gyvūnas. Pašnekovo teigimu, pernai meška „lankėsi“ Taujėnų miške – jos pėdsakų aptikta net du kartus.

Meška, kaip buvo skelbta žiniasklaidoje, keliavo ir pro kitus šalies rajonus. Jos pėdsakų pastebėta Krekenavos apylinkėse Panevėžio rajone, Radviliškio rajone netoli Pašušvio gyvenvietės. Taip pat – Dzūkijoje, Veisiejų regioniniame parke.

Teigiama, kad į Lietuvą iš kaimyninės Baltarusijos miškų užklysta tik pavieniai lokiai. Dažniausiai – liepos–rugpjūčio mėnesiais, kai prasideda lokių ruja, kurios metu pavieniai individai kartais nuklysta labai toli.

Lokiai yra visaėdžiai gyvūnai ir, priklausomai nuo metų laiko, jų racioną sudaro žoliniai augalai, uogos, grybai. Taip pat nepraeina pro paukščių lizdus. Kartais nukenčia ir tokie stambūs gyvūnai kaip briedžiai, šernai, arkliai ar karvės. Lokių aukomis gali tapti ir žmonės.

Facebook komentarai

T Hegvita agro