Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

 

 

 

 

 

Zemes ukio technikos brolija

„Metų Nusivylimas“ vardą pelniusi A. Maldeikienė: „Mane užburia ūkininkų infantilumas“

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Aušra Maldeikienė
Aušra Maldeikienė
Printer Friendly, PDF & Email

Tradiciniuose „Agroeta“ rinkimuose, kuriuose skaitytojai balsavo dėl „Metų Įvykio“, „Metų Žmogaus“, „Metų Agroverslo lyderio“ ir „Metų Nusivylimo“ nominacijose, Europos Parlamento narė Aušra Maldeikienė skaitytojų buvo labiausiai įvertinta „Metų Nusivylimas“ kategorijoje. Ji beveik dvigubai pralenkė banko „Swedbank“ ekonomistą Nerijų Mačiulį. „Metų Nusivylimo“ vardą A. Maldeikienė perėmė iš 2018 m. didžiausiu nusivylimu laikytą buvusį žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį.

Siekdama išsiaiškinti, ką apie ūkininkiją galvoja A. Maldeikienė, „Agroeta“ pateikė klausimus europarlamentarei tiek jos biurui, tiek „Facebook“ socialiniame tinkle.

Pavyzdžiui, buvo įdomu sužinoti, ką A. Maldeikienė galvoja apie skaitytojų verdiktą arba dar kartą pasiaiškinti keistą politikės pareiškimą gruodį, kuriame ji gretino visiškai skirtingas profesijas – lyginti ūkininkus su medikais ir pedagogais, nors pastarieji dirba  visiškai skirtingomis aplinkybėmis.

„Tiesą sakant, man ūkininkų problemos atrodo labai labai menkos, palyginus su gydytojų, mokytojų, mokslininkų, kultūros žmonių ar ypač socialinių darbuotojų situacija. Ir jie negauna biudžeto dotacijų, o žemės ūkis nuo 2004 metų jo gavo per 10 mlrd. eurų“, – tuomet kalbėjo A. Maldeikienė.

Dar anksčiau A. Maldeikienė teigė, jog jos darbo diena trunka apie 16 valandų ir prasideda jau 7 val. ryto.

„Aš ne karves dukart per parą melžiu. Aš dirbu“, – kitąsyk kalbėjo A. Maldeikienė.

Galiausiai, klausėme, kodėl ji vis dėlto pernai gruodį nepasirašė peticijos, kurioje Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Vengrijos europarlamentarai reikalavo padidinti tiesiogines išmokas žemdirbiams iki ES vidurkio. „Nepasirašiau ir niekada nepasirašysiu, nes manau, jog Lietuvos ūkininkai yra finansuojami pakankamai ir nepalyginamai daugiau, nei kitos gyventojų grupės“, – tąsyk teigė A. Maldeikienė.

Paprašyta pakomentuoti „Agroeta“ skaitytojų balsavimo rezultatus ir dar kartą apibūdinti savo poziciją ūkininkų atžvilgiu, politikė išlaikė „savo stilių“.

„Dėkui už titulą. Jis garbingas ir užtarnautas – džiaugiuosi, kad pateisinau SAVO rinkėjų lūkesčius. Ir labai juokinga, kai tavimi nusivilia žmonės, kuriems NIEKO nežadėjau. Nusivylė, kad laikausi savo pažadų?“ – retoriškai klausė A. Maldeikienė, pažadėjusi kitą savaitę į „Agroeta“ klausimus atsakyti „filmuku“.

Tačiau netrukus A. Maldeikienė darkart dūrė ūkininkams.

„Mane užburia ūkininkų infantilumas – jaučiasi vieni pasaulyje ir it penkiamečiai rėkia nuolat tik apie SAVE. Gal nustebinsiu, bet pasaulyje yra ir KITI žmonės“, – „Agroetai“ pridūrė A. Maldeikienė.

Facebook komentarai