Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

A. Miceikienė: Europos Komisija ragina tikrintojus kuo rečiau lankytis pas ūkininkus

Autorius: prof. dr. Astrida MICEIKIENĖ, VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė
Astrida Miceikienė.
Astrida Miceikienė.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ir maisto ūkis pandemijos laikotarpiu dar kartą įrodo, koks svarbus yra visoms pasaulio šalims. Europos Komisijos atstovai teigia, kad per koronaviruso pandemiją Europos Sąjungos žemės ūkio produktų sektorius išlieka atsparus ir toliau tiekia europiečiams saugius kokybiškus produktus. Tačiau ūkininkai ir gamintojai susiduria su sunkumais, kyla įtampa.

Kadangi Europos Komisija kaip vieną iš svarbiausių prioritetų įvardija aprūpinimą maistu bendrijos gyventojus, todėl komisija ėmėsi reikiamų veiksmų joms visoms paremti.

Čia matote priemones, kurios taikomos Europos Sąjungoje aprūpinimui maistu pandemijos metu užtikrinti.

a

Detaliau apie šias priemones galite rasti informaciją čia.

Gegužės 4 d. Europos Komisija informavo, kad dabar visoje ES vis dar galioja apribojimai, todėl Komisija priėmė taisykles, pagal kurias BŽŪP paramai atlikti reikalingų patikrinimų lankstumas pratęsiamas iki 2021 m. Tuo siekiama palengvinti nacionalinių mokėjimo agentūrų administracinę naštą prisitaikant prie esamų aplinkybių ir vis tiek užtikrinant būtiną BŽŪP paramos kontrolę.

Priimtos taisyklės leidžia pakeisti apsilankymus ūkyje naudojant alternatyvius įrodymų šaltinius, įskaitant naujausias technologijas, tokias kaip palydoviniai vaizdai ar geografiškai pažymėtos nuotraukos. Šia priemone užtikrinamas patikimas patikrinimas, kartu laikomasi judėjimo apribojimų ir sumažinamas fizinis ūkininkų ir tikrintojų fizinis kontaktas. Be to, taisyklės apima lankstumą dėl patikrų laiko reikalavimų. Tai leidžia valstybėms narėms atidėti patikrinimus, ypač laikotarpiui, kol bus panaikinami judėjimo apribojimai.

Be to, taisyklės numato sumažinimą fizinių patikrinimų vietoje, kurie turi būti atliekami pagal su plotu ir su gyvūnais susijusias priemones, tiesiogines išmokas ir kaimo plėtros priemones bei investicijas vaisių, daržovių, vyno, alyvuogių aliejaus ir bitininkystės sektoriuose.

Taisyklės bus taikomos atgaline data kontrolei nuo 2021 m. pradžios.

Facebook komentarai

bas

a