Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ministerijose vyksta konsultacijos dėl taršos mokesčio žemės ūkio technikai

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Po to, kai žiniasklaidą pasiekė LR Transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektas, Lietuvos ūkininkai sunerimo dėl to, jog netrukus šiuo mokesčiu bus apmokestinami ne tik automobiliai, bet ir visa žemės ūkio technika.

„Agroeta“ kreipėsi išaiškinimo į Aplinkos ministeriją, kuri patikino, kad taršos mokesčiu apmokestinti žemės ūkio technikos kol kas neketinama. Pasak aplinkos ministro patarėjo  Justo Jaskonio, įstatymo projektas žemės ūkio technikos atžvilgiu dar nėra parengtas.

„Apie minimas transporto priemones projekte nekalbama. Kaip tik tikslinausi. Tokio projekto nėra. Kol kas vyksta tik konsultacijos tarp ministerijų“, – „Agroetai“ teigė J. Jaskonis.

Ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje pozicija Andrius Palionis paklaustas, ar artimiausiu metu ketinama apmokestinti žemės ūkio techniką, teigė, jog tolimoje perspektyvoje žemės ūkio technika vis dėlto bus apmokestinta.

„Niekur nepasislėpsime. Mobilieji taršos šaltiniai, kuriems priskiriami ir traktoriai, kaip bebūtų, turėsime mokėti mokesčius. Mažiau taršūs traktoriai yra brangūs, todėl remsime jų įsigijimą per Lietuvos kaimo plėtros programą, per ūkių modernizavimo priemones“, – sakė A. Palionis.

Jo teigimu, šiuo metu paramos intensyvumas technikai įsigyti siekia 40-50 proc., o kitame Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo laikotarpyje ta parama turėtų būti dar didesnė.

Facebook komentarai