Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ministras lankėsi gamtą tausojančioje bendrovėje

Autorius: Agroeta
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi vienos didžiausių Europoje ekologiško maisto bendrovės „AUGA group“ ūkyje.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi vienos didžiausių Europoje ekologiško maisto bendrovės „AUGA group“ ūkyje.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi vienos didžiausių Europoje ekologiško maisto bendrovės „AUGA group“ ūkyje „AUGA Želsvelė“ (Marijampolės r.). „Augantis vartotojų poreikis maitintis sveikatai palankiu maistu uždega žalią šviesą įmonėms, kurios vadovaujasi vizija – maistas be kainos gamtai“, – teigia ministras.

Lietuvos žemės ūkio bend­rovių grupė „AUGA group“ valdo apie 40 tūkst. ha ekologiškai sertifikuotų dirbamų žemių, didžioji dalis jų - nuomojama. Ūkiai, kuriuose plėtojama veikla, plyti nuo Marijampolės iki Naujosios Akmenės. Čia vystomas tvarus, naujomis technologijomis paremtas žemės ūkio modelis, apimantis augalininkystę, gyvulininkystę, paukštininkystę ir grybų auginimą. Įmonėse dirba beveik 1,3 tūkst. darbuotojų.

„AUGA group“ iš savo užaugintų žaliavų taip pat gamina platų ekologiškų maisto produktų asortimentą galutiniam vartotojui bei tiekia žaliavinius produktus, užtikrindama visišką produktų atsekamumą. Bendrovės užaugintų ir pagamintų ekologiškų maisto produktų kasmet daugėja ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių parduotuvėse. Vartotojai jau pamėgo paruošas vartoti sriubas, pieną, šviežias daržoves, grybus, grūdinius produktus.

Nors ekologinė žemdirbystė savaime prisideda prie palankesnės aplinkos kūrimo, to jau nebeužtenka. „Žemės ūkis yra vienas taršiausių sektorių pasaulyje, kuris kasmet iš savo veiklos sukuria apie 23 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų. Suprasdami šią problemą ir augantį vartotojų poreikį maitintis tvariai užaugintu maistu, mes jau šiandien kuriame žemės ūkiui skirtas inovatyvias technologijas. Jos taps pagrindu naujam tvaraus ūkininkavimo standartui“, - sako Kęstutis Juščius, „AUGA group“ generalinis direktorius. Bendrovė proveržio siekia per tris inovatyvius projektus: biodujomis varomos infrastruktūros ir technikos, specializuotų pašarų technologijos sukūrimą ir regeneracinės sėjomainos įgyvendinimą. K. Juščius tikisi, kad šie sprendimai bus plačiai pritaikomi ne tik bendrovės ūkiuose, bet visoje Lietuvoje ir už jos ribų.

„Džiugu, kad „AUGA group“ imasi lyderystės ir siekia diktuoti žemės ūkio inovacijų tendencijas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Sveikintinas jų užsibrėžtas tikslas gaminti ekologišką maistą nedarant nuostolių gamtai, o ateityje – tapti klimato atžvilgiu neutralia bendrove“, – sako ministras K. Navickas.

Facebook komentarai