Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Mobili džiovykla kliento kieme – per 5 dienas

Autorius: Partnerių turinys
Užsakytos džiovyklos pagaminamos maždaug per du mėnesius, tačiau bendrovė „Dotnuva Baltic“ gali pasiūlyti ir gerokai greitesnį sprendimą.
Užsakytos džiovyklos pagaminamos maždaug per du mėnesius, tačiau bendrovė „Dotnuva Baltic“ gali pasiūlyti ir gerokai greitesnį sprendimą.
Printer Friendly, PDF & Email

Paskutinius dvejus metus grūdų derliaus nuėmimui oro sąlygos buvo palankios ir grūdų beveik nereikėjo džiovinti. Tačiau šių metų liepos pradžia negaili lietaus, ypač kai kuriuose Lietuvos regionuose, todėl neturintys savo džiovinimo įrangos ūkininkai pradeda nerimauti. Tiems, kurie nėra pasirūpinę grūdų džiovykla iš anksto, „Dotnuva Baltic“ turi sprendimą – per 5 dienas ūkininko kieme gali pastatyti mobilią grūdų džiovyklą.

Džiovyklą savo ūkyje turintys ūkių savininkai bet kokiomis oro sąlygomis ramiai planuoja javapjūtės darbus, jaučiasi ramūs ir užtikrinti. Derliaus supirkimo metu jiems nebereikia stovėti eilėse prie elevatorių, sutaupomi džiovinimo elevatoriuje kaštai, sumažėja rizika prarasti grūdų kokybę. Bendrovė „Dotnuva Baltic“ gerai žino smulkių bei vidutinių ūkių poreikius ir siūlo įsirengti tinkamą grūdų džiovinimo įrangą. Jau ketvirtus metus įmonė visose Baltijos šalyse stato Suomijos gamintojos „Arskametalli Oy“ mobilias ir stacionarias džiovyklas.

„Arska“ mobilių džiovyklų pranašumas – paprastas įrengimas, nes nereikia gauti statybos leidimo, galima sumontuoti bet kurioje vietoje ant tvirto pagrindo – ant ūkyje jau esamo arba lengvai paruošiamo mažomis sąnaudomis. Mobilios džiovyklos yra porcinio tipo, todėl skirtos maždaug iki 300 ha ūkiams, per dieną kuliantiems iki 150 t grūdų. Per parą tokia džiovykla, priklausomai nuo grūdų drėgnio, galima išdžiovinti 4–5 porcijas grūdų.

Itin paprastas automatinis valdymas yra kitas „Arska“ išskirtinumas. Užkrovus ir paleidus džiovyklą galima prie jos ir nebūti, visą darbą – grūdų džiovinimą, atvėsinimą ir džiovyklos išjungimą, nustačius pagrindinius parametrus, atlieka valdymo skydas. Valdymo skydas projektuojamas ir gaminamas „Dotnuva Baltic“ įmonėje Lietuvoje, tai ypač patogu, jei reikia džiovyklą įkomponuoti jau prie esamų įrengimų ar pagaminti automatinio valdymo sistemą, apimančią visą komplekso technologiją.

„Arska“ nuo kitų džiovyklų šiek tiek skiriasi konstrukciniais sprendimais, kurie užtikrina ekonomiškumą – mažesnes elektros ir dyzelino sąnaudas. „Arska“ džiovyklose suprojektuoti specialios konstrukcijos kanalai, kurių forma leidžia efektyviai džiovinti grūdus su minimaliomis energijos sąnaudomis. Dėl to galima naudoti mažesnio galingumo ventiliatorius ir taip sumažinti elektros bei dyzelino sąnaudas. Priklausomai nuo pasirinkto džiovyklos modelio, elektros galios poreikis siekia tik 16–18 kW. Tai ypač aktualu ūkiams, neturintiems didelės galios elektros įvadų. Džiovyklos viršuje sumontuotas efektyvus grūdų valymo įrenginys, per kurį grūdai cirkuliuodami keletą kartų džiovinimo metu yra išvalomi. Džiovinant grūdus papildomos grūdų valymo mašinos gali būti ir nereikalingos. Grūdų nuovalos ciklonu nusodinamos didmaišyje, uždaroje priekaboje ar bunkeryje, todėl neteršiama aplinka.

Mobilių džiovyklų pakrovimui ir iškrovimui nenaudojami sraigtiniai transporteriai. Dėl aukštesnių džiovyklos kojų, grūdai iš džiovyklos į kaušinį elevatorių byra vamzdžiu. Taip grūdai mažiau žalojami. Ypač tai aktualu džiovinant ankštines kultūras.

a

Užsakytos džiovyklos pagaminamos maždaug per du mėnesius, tačiau bendrovė „Dotnuva Baltic“ gali pasiūlyti ir gerokai greitesnį sprendimą. „Esant poreikiui, galime mobilią džiovyklą į ūkį atvežti gana greitai, nes tiek įmonės centre Kėdainiuose, tiek filialuose Plungėje, Joniškyje ir Pasvalyje esame pasistatę po džiovyklą, kurias galime išmontuoti ir per savaitę sumontuoti užsakovo ūkyje“, – sako Projektų vadovas Tadas Juška.

Mobilioms džiovykloms „Arska“ suteikiama 5, o šilumokaičiams – 8 metų garantija. Tokio ilgo garantinio laikotarpio džiovykloms rinkoje niekas negali pasiūlyti. 24 valandas per parą visomis savaitės dienomis veikia „Dotnuva Baltic“ serviso tarnyba, todėl klientams užtikrinama sėkminga įrangos eksploataciją javapjūtės metu ir operatyviai išsprendžiamos iškilusios problemos.

Facebook komentarai