Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Naujo tipo rotacinės akėčios – parodoje „Cannabis Hub.LT-2020“

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Už „Horo mechanika“ direktoriaus pavaduotojo Aurimo Vaičiulio – naujo tipo rotacinės akėčios "Agrokalina"
Už „Horo mechanika“ direktoriaus pavaduotojo Aurimo Vaičiulio – naujo tipo rotacinės akėčios "Agrokalina"
Printer Friendly, PDF & Email

Pagal kainos ir kokybės santykį Ukrainos žemės ūkio technikos gamintojai sėkmingai konkuruoja su pasauliniais prekių ženklais ir tuo įsitikinti galima apsilankius šeštadienį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje Kaune vykstančioje pirmojoje Lietuvos pluoštinių kanapių verslo parodoje ir ateities sandorių mugėje „Cannabis Hub.LT-2020“.

Bendrovės „Horo mechanika“ direktoriaus pavaduotojas Aurimas Vaičiulis „Agroetai“ sakė, kad be Slovėnijoje gaminamo pluoštinių kanapių stiebų smulkintuvo „MS Hemp 170“, kuris jau buvo pristatytas ir išbandytas 2019 m. gruodžio mėnesį, gamyba jau yra prasidėjusi ir gamintojas siekia padidinti jų modelių pasiūlą bei dar labiau modifikuoti, „Horo mechanika“ parodoje pristato didelį ūkininkų smalsumą keliančius Ukrainos žemės ūkio padargus.

Vienas jų – diskinis skutikas „Terfed“ su lygiabriauniais diskais. „Šių skutikų modelių gamą sudaro 2,40 metro, 2,80 metro ir 3,40 metro skutikai su 660 mm diametro diskais. Parodoje pristatome naują modelį – 4,20 m hidrauliškai sulankstomą pakabinamo tipo diskinį skutiką", – pasakojo A. Vaičiulis.

Pasak jo, lygiabriauniais diskais kanapių stiebai įterpiami į žemę: jie nesivelia ant diskų, neištraukiami iš žemės. „Tokiu būdu yra įdirbama žemė ir įterpiama kanapė“, – aiškino A. Vaičiulis. Tokio tipo agregatas žemdirbiui kainuotų iki 8 tūkst. eurų be PVM.

„Horo mechanikos“ stende galima susipažinti ir su taip pat ukrainiečių gamybos rotacinėmis akėčiomis „Agrokalina“. „Tai vienas didžiausių prekės ženklų Ukrainoje. Šis gamintojas gamina įvairaus tipo rotacines akėčias, tarp jų ir ekologines, visiškai naujo tipo akėčias“, – kalbėjo A. Vaičiulis.

Darbinis akėčių plotis siekia nuo 4 iki per 20 metrų. Parodoje „Agrokalina“ pristato 16 metrų darbinio pločio rotacines akėčias. A. Vaičiulis kviečia tiesiog susipažinti su visa produkcija parodoje.  

Facebook komentarai