Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ne tik laukuose: Kaune aptiktas didžiulis kiekis aviacinių bombų (galerija)

Autorius: Agroeta
Viename iš Kauno tvirtovės objektų buvo aptiktas didžiulis kiekis aviacinių bombų.
Viename iš Kauno tvirtovės objektų buvo aptiktas didžiulis kiekis aviacinių bombų.
Printer Friendly, PDF & Email

Ne tik ūkininkų laukuose, bet ir didmiesčiuose aptinkama nui Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusių sviedinių, granatų ir kitų pavojingų „relikvijų“. Ketvirtadienio rytą viename iš Kauno tvirtovės objektų buvo aptiktas didžiulis kiekis aviacinių bombų.

Radiniai aptikti Aleksoto mikrorajone, Kauno tvirtovės objektų tinklui priklausančiame parako sandėlyje, ties upeliu.

Prieš kelias savaites didžioji liūtis išplovė radinį ir tuokart išplautos bombos buvo išminuotojų išvežtos, tačiau specialistai sako, kad šių bombų čia gali būti arti šimto ar net daugiau. Šiuo metu išminuotojai tęsia darbą, o „Agroeta“ dalinasi jų šio ryto radinių nuotraukomis.

Kauno tvirtovė buvo viena iš keturių stipriausių (pirmosios klasės) karinių tvirtovių Rusijos imperijoje: 1896 m. iš 25 Rusijos imperijos teritorijoje pastatytų karinių tvirtovių, pirmos klasės tvirtovėms priklausė tik Varšuvos, Modlino (Novogeorgijevsko, ties Bugo intaku į Vyslą), Bresto (Brest-Litovsko) ir moderniausia – Kauno tvirtovė.

Kauno tvirtovė – poligoninio tipo gynybinė sistema, statyta 1882–1915 m. Kauno mieste ir jo apylinkėse. Iš viso baigti statyti 9 fortai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA