Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nesėkminga brakonierių naktis: skirtos tūkstantinės baudos ir prarastas automobilis

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Naktis iš antradienio į trečiadienį Aplinkos apsaugos departamento Kauno ir Vilniaus pareigūnams buvo ypač darbinga. Po šešių trukusios pasalos sulaikyti brakonieriai, žuvų ištekliams padarę 3 304 eurų žalą. O neteisėtai stirniną sumedžioję asmenys neteko automobilio, graižtvinio šautuvo su optiniu taikikliu ir dar turės sumokėti kelis tūkstančius eurų. 

Naktinė pasala truko 6 valandas

Birželio 9-ąją, antradienį, Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą apie Jurbarko rajone esančiame Girdžių tvenkinyje pastatytus tinklus. Pareigūnai nedelsdami nuvažiavo prie tvenkinio ir surengė pasalą.

Naktinė pasala truko 6 valandas, kol pažeidėjai atvyko išsitraukti tinklų. Aplinkosaugininkai sulaikė du asmenis, jau ne kartą baustus už žvejybą ne mėgėjų žvejybos įrankiais.

Šį kartą jurbarkiečiai buvo pastatę 4 tinklus, kurių bendras ilgis siekia 400 metrų. Ne mėgėjų žvejybos įrankiais brakonieriai sugavo 26 lynus, 25 karšius, 1 sterką ir 11 kg karosų. Žala, padaryta žuvų ištekliams, yra 3 304 Eur. 

Asmenims ne tik teks sumokėti baudą (120–300 Eur) ir atlyginti gamtai padarytą žalą – kartu iš jų paimta guminė valtis, tinklai ir neteisėtai sugautos žuvys.

Trakų r. neteisėtai sumedžiotas stirninas

Tą pačią naktį, apie 2 val., Trakų rajone policijos pareigūnai sustabdė iš laukų važiuojantį įtartiną automobilį. Jį patikrinus buvo rastas sumedžiotas stirninas, be to, medžiotojas neturėjo užpildyto medžioklės lapo.

Į įvykio vietą buvo iškviesti Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Neteisėtai stirniną sumedžiojusiam asmeniui gresia administracinė bauda nuo 800 iki 1 800 Eur, konfiskuotas graižtvinis medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu ir šoviniai. Taip pat pažeidėjui teks atlyginti gamtai padarytą žalą 1 744 Eur.

Tokią pačią baudą (800–1800 Eur) turės sumokėti ir automobilio vairuotojas. Be to, neteisėtai sumedžiotą gyvūną vežęs asmuo neteko automobilio „Volkswagen Passat“.

Abiem pažeidėjams gresia teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA