Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

NMA specialistai ūkių patikroms pasitelkė dronus

Autorius: Agroeta
Ūkiams tikrinti NMA į pagalbą pasitelkė dronus.
Ūkiams tikrinti NMA į pagalbą pasitelkė dronus.
Printer Friendly, PDF & Email

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) patikrų specialistai į deklaruotus laukus, paramos lėšomis pakeistus asbesto stogus žvalgėsi iš naujai įsigytų bepiločių skraidyklių (dronų). Vasarą įgiję reikalingą kvalifikaciją (išklausę teorijos kursą ir atlikę praktines skraidymo užduotis) NMA specialistai Širvintų r. pademonstravo bepiločių skraidyklių galimybes ir privalumus, kuriuos stebėjo ir NMA vadovybė.

NMA veikloje dronai buvo naudojami ir anksčiau, o praėjusių metų pabaigoje NMA įsigijo 17 naujos kartos dronų, kurie sėkmingai taikomi patikrose jau nuo šios vasaros. Naujų bepiločių skraidyklių technologijų pranašumais galėjo įsitikinti ir NMA vadovybė vakar vykusios patikros metu. Širvintų r. buvo atliktos kelių rūšių patikros – tikrinamas paramos lėšomis pakeistas stogas, taip pat buvo tikrinami uogynų laukai siekiant įsitikinti, kad pareiškėjas vykdo įsipareigojimus dėl tarpueilių šienavimo ir nudžiūvusių krūmelių pašalinimo.

Dronai ypač reikalingi atliekant patikras fiziškai sunkiai pasiekiamose vietose. Naudojant bepilotes skraidykles bus toliau atliekamos stogų, sunkiai privažiuojamų, prieinamų laukų – šlapynių, salų, įveisto miško, uogynų, sodų patikros. Taip pat šie prietaisai bus naudojami lokalių ortofotonuotraukų gamybai. Svarbu tai, kad naujausios technologijos ne tik palengvina tikrintojų darbą, bet ir taupo ūkininkų laiką – itin mažėja vizitų skaičius pareiškėjų ūkiuose, ūkininkai netrukdomai gali vykdyti savo kasdienius darbus.

Facebook komentarai