Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Norint grybauti ir uogauti savininko sutikimo nereikės

Autorius: Agroeta
Grybai
Grybai
Printer Friendly, PDF & Email

Seime nepavyko patvirtinti projekto, pagal kurį būtų suvaržyta piliečių teisė grybauti ir uogauti arčiau nei 100 metrų nuo artimiausios sodybos.

Parlamentui tiesiog pritruko balsų priimti Laukinės augalijos įstatymo pakeitimus. Projekte buvo numatyta, kad „naudojant laukinių augalų ir grybų išteklius, vandens telkinio ar žemės savininko (jeigu žemės valdytojas yra kitas asmuo, negu savininkas, - žemės valdytojo) sutikimas reikalingas renkant riešutus, grybus, uogas privačioje žemėje arčiau kaip 100 m nuo savininkų sodybų“.

Parlamento teisininkai išaiškino, kad šios projekto nuostatos nėra aiškios, nes „nėra aišku, kokiu tikslu naikinama ankstesniame variante buvusi nuostata, kad renkant riešutus privačioje ne miško žemėje reikalingas šios žemės savininko ar valdytojo sutikimas, nes pagal projektą žemės savininko ar valdytojo sutikimas būtų reikalingas tik renkant riešutus privačioje tiek miško, tiek ne miško žemėje tik arčiau kaip 100 m nuo savininkų sodybų“.

Antras dalykas, prie ko prikibo teisininkai, tai iš projekto nuostatų nėra pakankamai aišku, kurio savininko – sodybos ar privačios žemės, esančios arčiau kaip 100 m nuo sodybos – būtų reikalingas sutikimas, nes sodybos ir minėtos žemės savininkai nebūtinai yra tie patys asmenys.

Facebook komentarai