Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nuo žvejo mėgėjo iki žvejo ligonio – ne toks ir didelis atstumas

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Mintautas yra pagavęs ne vieną didelę žuvį, o lydekas masina tik paties pasigamintais masalais.
Mintautas yra pagavęs ne vieną didelę žuvį, o lydekas masina tik paties pasigamintais masalais.
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmėje gimęs ir augęs, dabar Užventyje gyvenantis ir mokytojaujantis Mintautas Kazlauskas save vadina žveju mėgėju, o ne žveju ligoniu. Tačiau nuo vienos iki kitos „diagnozės“ – ne toks ir didelis atstumas. Užventiškis, nepaisant didelio užimtumo, būtinai nors kartą per savaitę išsiruošia pažvejoti. Ir nors ne laimikis žvejui yra svarbiausias, M. Kazlauskas galėtų pasigirti sugavęs ne vieną dailią lydekaitę, svėrusią ir 5-6 kilogramus. „Būtų labai liūdna, jei staiga, vieną dieną, nebegalėčiau žvejoti“, – pripažino užventiškis.

Pomėgis žvejoti – nuo vaikystės

Užventiškis žvejoti pradėjo vaikystėje, kurią leido Kelmėje.

„Žvejodavau su tėvu, dažniausiai Kražantėje, pakrūmiukais, dar Dubysoje, vaizdingame Padubysio kaime. Pagaudavau vieną kitą ešeriuką. Koks džiaugsmas! Taip ir „prilipo“ ta žvejyba. Nenustojau žvejoti ir į Užventį atsikėlęs. Užvenčio vietovės – vandeningos, daug įvairių ežerėlių, tvenkinukų. Žuvys, kurių tikrai daugiau buvo negu dabar, dar ir neprastai kibdavo. Smagiausia man nuo vaikystės iki šių dienų žvejyboje – gamtoje pabūti. O dar tas laukimas... Sakoma, kad laikas, praleistas žvejyboje, neįskaičiuojamas į žmogaus gyvenimo metus. Visiškai su tuo sutinku. Manau, kiekvienas žvejas sutinka“, – sakė M. Kazlauskas.

Užventiškis žvejoja įvairiose Užvenčio krašto vietose. Ventos pakrantėje, užtvankoje meškeres meta ne vienas vietinis žvejas. Galima ir pabendrauti su pažįstamais tuo pat metu, ne tik žuvį pagauti. Bet dažniausiai M. Kazlauskas žvejoja mažesniuose tvenkinukuose. Žvejui mėgėjui gaila, kad, atsiėmę žemes su vandens telkiniais, savininkai neįsileidžia pažvejoti...

M. Kazlauskas mėgsta žvejoti Junkilų užtvankoje.  Su valtele, jei ir niekas ant meškerės neužkimba, jaučia didelį malonumą paprasčiausiai paplaukioti.

„Nuo kranto meškerę mesti man ne taip patinka, pavelkiauti – visai kas kita. Nė kiek nenusimenu, jei ir kelis kartus užtvanką praplaukęs, pavelkiavęs, taip nieko ir neištraukiu. Būna dienų visokių. Žinoma, smagu ir pagauti“, – pripažino žvejas.

Lydeką „traukė“ dvi dienas 

Mintautas Kazlauskas yra sugavęs ne vieną stambią žuvį. Pavyzdžiui, šešių kilogramų lydeką. Lengvesnių žuvelių žvejas nė nesveria.

„Su ta lydeka nutiko keistas dalykas. Žvejojome su draugu. Pajutome, kad užkibo tikrai didelė lydeka. Niekaip nesugebėjome ištraukti, kol galiausiai paspruko į vandenis. Nusprendėme pažvejoti toje pat vietoje kitą dieną. Ir vėl didžiulė žuvis užkibo. Nežinia, ar ta pati pabėgėlė. Antrąkart buvome tinkamai pasiruošę, šešiakilograminę žuvį sėkmingai ištraukėme“, – žvejybos nuotykius pasakojo M. Kazlauskas.

Ir žuvienę išsiverda, ir žuvų išsirūko

M. Kazlauskas sakė, jog Užvenčio krašte yra ir žvejų ligonių, ir žvejų mėgėjų. Žuvis mielai gaudo ne viena moteris. Dauguma žvejų – vyresnio amžiaus, jaunimo pasitaiko mažiau. Žvejybai reikia ne tik noro, bet ir laiko. Nepagydomai „sergantys“ žvejai į žvejybą eina kaip į darbą, naktimis nemiega apie žvejybą svajodami, slapčia nuo žmonų žvejoti bėga...

M. Kazlauskas save priskiria žvejams mėgėjams, kuriems žvejyba – labai malonus užsiėmimas. Užventiškis, nepaisant metų laiko, į žvejybą išsiruošia bent kartą per savaitę. Dažniau sunkiai pavyktų – Mintautas dirba technologijų mokytoju Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje. Be žvejybos vyriškis labai mėgsta „kalbinti“ medį: drožia, drožinėja, meistrauja. Beje, žvejas lydekas masina tik paties pasigamintais masalais.  

 Užventiškis  žuvį mėgsta ne tik žvejoti, bet ją mielai ir valgo. Žuvienę verda pats. Visuomet svečią pavaišintų patiekalais iš šaldytos žuvies ar pavaišintų rūkytomis žuvelėmis. Žuvis irgi pats išsirūko – turi įsirengęs rūkyklą-kubiliuką.

„Būtų labai liūdna, jei žvejoti nebegalėčiau“, – pripažino Mintautas.   

Facebook komentarai