Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pagrindine parodų rėmėja pasiskelbusi „East West Agro“ už jas liko skolinga organizatoriams

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Šiuo metu AB "East West Agro" ieško strateginio investuotojo.
Šiuo metu AB "East West Agro" ieško strateginio investuotojo.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio technika prekiaujanti AB „East West Agro“ (EWA) dar ne taip seniai skambiai ir triukšmingai pranešdavo apie vis gerėjančius veiklos rezultatus, tačiau pastaraisiais metais įmonės veiklos rezultatai gerokai suprastėjo. „Agroetą“ pasiekė informacija, kad EWA, kuri neseniai buvo pagrindinė dviejų didelių žemės ūkio parodų rėmėja, yra įsiskolinusi VDU Žemės ūkio akademijos Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkui.

Skubiai padengė dalį skolos

VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis „Agroetai“ pripažino, kad EWA yra viena iš šios Vytauto Didžiojo universiteto parodų skolininkių, tačiau neįvardijo konkretaus skolos dydžio.

„Skolininkų yra, bet šis klausimas sprendžiamas. Tai keletas skolininkų, vienetai, – kalbėjo V. Venskutonis. – Dabar vadovaujamės tokia politika, kad tų, kurie yra skolingi, į parodą nebepriimame“. 

Paklaustas, kiek už dvi parodas yra įsiskolinusi EWA, V. Venskutonis nenorėjo detalizuoti.

„Nenorėčiau apie tai kalbėti, bet jie (EWA) šiek tiek skolingi. Mes su jais tariamės ir praėjusią savaitę jie sumokėjo didelę dalį skolos“, – paaiškino V. Venskutonis.

Prieš dvejus metus EWA buvo tarp parodos „Ką pasėsi... 2017“ partnerių, o 2018 m. šovė dar aukščiau – bendrovė buvo pagrindinė parodos rėmėja. Tais pačiais metais įmonė buvo pagrindinė rėmėja ir kitos VDU Žemės ūkio akademijos rengiamos parodos – „Sprendimų ratas 2018“.

Investuotojams – išskirtinės sąlygos

Šį pavasarį vykusios parodos „Ką pasėsi... 2019“ EWA nebuvo net tarp parodos partnerių.  Kad įmonės skolos ilgą laiką nebuvo padengtos, „Agroetai“ patvirtino ir kitas šaltinis.

„Negaliu tiksliai pasakyti, kokio dydžio skola buvo atskiru laikotarpiu, nes pagrindiniai parodos rėmėjai už parodas atsiskaito skirtingai. Tos įmonės, kurios nesusimoka už ekspozicinį plotą, į ją nepriimamos. Tačiau su EWA buvo šiek tiek kitaip, nes ji laikoma investuotoju“, – kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos Žemės ūkio mokslo ir technologijų parke dirbęs asmuo.

Investuotojomis laikomos tos bendrovės, kurios prisidėjo prie Žemės ūkio akademijos įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės asfaltavimo. Būtent pagal tai šios įmonės keliolika metų iš eilės turi išskirtinę teisę į parodų ekspozicinį plotą ir už dalyvavimą susimoka tik nedidelę dalį sumos.   

Sutapimas ar ne, bet dalį skolos EWA padengė tik tada, kai „Agroeta“ pradėjo domėtis, kaip sekasi ir iš valstybės biudžeto remiamam universitetui rengti tradicines parodas.

Prisidengė konfidencialumo įsipareigojimais

„Agroeta“ kreipėsi į EWA generalinį direktorių Gediminą Kvietkauską dėl skolų VDU Žemės ūkio akademijos Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkui, prašant pakomentuoti, kokią dalį skolos per pastarąsias savaites EWA padengė ir kokią lėšų dalį dar liko skolinga, taip pat, ar šie įsiskolinimai susiję su santykinai suprastėjusiais EWA veiklos rezultatais, apie kuriuos įmonė pranešė 2019 m. rugpjūčio 23 dieną. Taip pat buvo įdomu, ar ieškodama strateginio investuotojo EWA informuoja galimus investuotojus apie susidariusias skolas.

„Informuojame Jus, jog AB „East West Agro“ su partneriais sudarytų sutarčių sąlygos ir jų vykdymo aplinkybės yra konfidenciali informacija, kurią AB „East West Agro“ yra įsipareigojusi saugoti (taip pat kaip ir AB „East West Agro" partneriai). Už konfidencialios informacijos atskleidimą taikomos tiek teisės aktuose, tiek sutartyse įtvirtintos neigiamos teisinės pasekmės“, – teigiama EWA atsakyme.

Dar žemiau EWA atsakyme jaučiamas ir grasinantis tonas „Agroetai“.

„Jūsų prašoma pateikti informacija patenka į konfidencialios informacijos apimtį,  todėl tiek Jūsų nurodomų aplinkybių patvirtinimas, tiek Jūsų nurodomų aplinkybių paneigimas gali būti vertinami kaip konfidencialios informacijos atskleidimas. Dėl to AB „East West Agro“ susilaiko nuo Jūsų prašomos informacijos pateikimo ir atkreipia Jūsų dėmesį į tai, jog AB „East West Agro“ dalykinę reputaciją pažeidžiančios informacijos skleidimas bus vertinami kaip AB „East West Agro“ teisėtus interesus pažeidžiantys veiksmai, suteikiantys teisę imtis teisės aktuose nustatytų teisių gynybos būdų“, – rašoma atsakyme.

Akcijų vertė nuosekliai krenta

„Agroeta“ primena, kad rugpjūčio 23 d. „Vilnius Nasdaq“ vertybinių popierių biržoje EWA informavo, jog per pirmąjį šių metų pusmetį bendrovės pardavimų pajamos siekė 7,15 mln. eurų ir buvo du kartus mažesnės, nei pernai tuo pačiu metu.

„Lietuvoje dėl antrus metus užklupusių prastų gamtinių sąlygų žemės ūkio sektorius vis dar išgyvena sąstingį. Visoje šalyje šiemet fiksuojamas rekordiškai mažas žemės ūkio technikos pardavimų lygis, kurį pajuto visi rinkos dalyviai“, – tuomet teigė EWA.

„Rinkoje išlaikėme ir, pavyzdžiui, traktorių pardavimuose sustiprinome savo pozicijas, todėl skaičiuojame mažesnį pajamų ir pelno sumažėjimą nei konkurentai. Vis tik, bendrai Lietuvoje žemės ūkio technikos pardavimai yra žemiau ankstesnio vidurkio jau trečius metus iš eilės. Kita vertus, po trejų metų štilio rinkoje dabar turėtų būti nemažai laisvų pinigų, kurie bus investuojami į techniką“, – sako Danas Šidlauskas, EWA vykdomasis direktorius.

Tiesa, šiame pranešime EWA niekuo nepagrindžia teiginių apie tai, kad skaičiuoja mažesnį pelno sumažėjimą lyginant su konkurentais, o pačios įmonės akcijos alternatyviojoje rinkoje „First North“, ilgalaikiais duomenimis, nuosekliai krenta.

Palyginti su 2017 m. pradėta prekyba EWA akcijos šiuo metu yra netekusios daugiau kaip 51 proc. savo vertės. Vadovaujantis „Vilnius Nasdaq“ biržos informacija, vienos EWA akcijų vertė tesiekia 7,6 euro.

Šiuo metu įmonė aktyviai ieško strateginio investuotojo.

Facebook komentarai