Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Pakaunės ūkininkas: skauda širdį žiūrint kas po liūties liko iš derliaus

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Dėl liūties nukentėjo ir javai. „Šitos liūtys, nė kiek ne mažesnė tragedija, nei Covid-19 Lietuvoje sukelta ekonominė krizė“, - sako Kauno rajone ūkininkaujantis Algimantas Pėstininkas.
Dėl liūties nukentėjo ir javai. „Šitos liūtys, nė kiek ne mažesnė tragedija, nei Covid-19 Lietuvoje sukelta ekonominė krizė“, - sako Kauno rajone ūkininkaujantis Algimantas Pėstininkas.
Printer Friendly, PDF & Email

„Šitos liūtys, nė kiek ne mažesnė tragedija, nei Covid-19 Lietuvoje sukelta ekonominė krizė“, - sako Kauno rajone ūkininkaujantis Algimantas Pėstininkas.

Po paskutinės mūsų šalį skalbusios liūties savaitės pradžioje, šiandien - pirma atokvėpio diena. 3 paras teko siurbti laukuose likusį lietaus vandenį. Bet džiaugsmo dėl to sako maža.

„Pumpavome vandenį į melioracijos griovius, į tvenkinius, kur tik galėjome. Bet daug kur nepriėjome – į kaimyno daržus gi nepumpuosi, tai daug kur dar stovi vanduo, lomose dar likę – kaip bus, taip bus. Dabar viskas liko savieigai“, – sako A. Pėstininkas.

Iš ežerais virtusių laukų ūkininkas su talkininkais išsiurbė net 1,5 tūkstančio kubinių metrų vandens.

„Nesunku suskaičiuoti – siurblių galingumas yra 60 kubinių metrų per valandą, o dirbo beveik 3 paras, – pasakoja vyras. Tokių stiprių liūčių, kai per tokį trumpą laiką, tiek prilytų  – nepamenu. Pas mus per pusę paros 80 mm kritulių iškrito, o nuo mėnesio pradžios čia jau antra liūtis, tuokart per pusvalandį 35 mm kritulių iškrito. Kai per tokį trumpą laiką toks kiekis iškrenta – vanduo nesusigeria, jis teka kur nori, bėga upeliais. Lijo daug, o dorai nepalaistė“.

Daržininkyste besiverčiantis ūkininkas skaičiuoja netekęs iki 30 procentų derliaus, bet ir tai - ne pabaiga.  

„Derlius dar ne aruoduose, neaišku kaip čia viskas toliau bus, jei vėl užkaitins, šitiek prilyta, prasidės ligos. Su gamta nepakovosime“, - sako A. Pėstininkas.

Labiausiai sako nukentėjo bulvės ir javai. „Širdį skauda bežiūrint į laukus“, - nusiminęs ūkininkas.

Pasak Daržovių augintojų asociacijos vadovės Zofijos Cironkienės kritulių kiekis pasiskirstė labai skirtingai.

„Kitur labai gražiai palijo – palaistė. Sunkiau dabar salotininkams, agurkininkams, jiems tą vadinamą konvejerinį šio laikotarpio derlių sugadino. Derlius, kuris turėjo būti imamas po savaitės – vėluos iki dviejų savaičių. Išsibalansuos konvejeris – tiekimas į prekybos centrus. Žodžiu tiems kam kliuvo šitos liūties, tiems labai skauda“– dalijasi Z. Cironkienė.

Kokių nuostolių dėl liūčių patyrė šalies daržininkai paaiškės vėliau, bet jau dabar aišku – jie bus dideli.

Facebook komentarai

bas

a