Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Pakruojo slaugytoja įtariama klastojusi dokumentus – 3 asmenims „padėjo“ įgyti Galimybių pasą

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Pakruojyje esančios sveikatos priežiūros įstaigos bendrosios praktikos slaugytoja, gimusi 1994 metais, įtariama, informacinėje sistemoje „e.sveikata“ neteisėtai pakeitė 3 asmenų: 2 moterų, gimusių 1993 ir 1989 metais ir 1990 metais gimusio vyro duomenis, praneša Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.  

Pakeisti duomenys šiems asmenims padėjo įgyti Galimybių pasą.

Informacija apie galimą dokumentų klastojimą gauta kiek anksčiau, bet ikiteisminis tyrimas, patikslinus įvykio aplinkybes pradėtas vakar.

Baudžiamojo kodekso straipsnyje pagal kurį pradėtas ikiteisminis tyrimas nurodoma, kad:

„ 1. Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

2. Tas, kas pagamino netikrą asmens tapatybės kortelę, pasą, vairuotojo pažymėjimą ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą arba suklastojo tikrą asmens tapatybės kortelę, pasą, vairuotojo pažymėjimą ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą, arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą asmens tapatybės kortelę, pasą, vairuotojo pažymėjimą ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

3. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 ar 2 dalyje numatytas veikas, jeigu dėl to buvo padaryta didelės žalos, arba pagamino didelį kiekį netikrų asmens tapatybės kortelių, pasų, vairuotojo pažymėjimų ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimų, arba suklastojo didelį kiekį tikrų asmens tapatybės kortelių, pasų, vairuotojo pažymėjimų ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimų, arba žinomai netikrų ar žinomai suklastotų tikrų didelį kiekį asmens tapatybės kortelių, pasų, vairuotojo pažymėjimų ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimų laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.

4. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo“.

Facebook komentarai

bas

a