Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

A. Palionis apie derybų pabaigą: apetitas auga bevalgant

Autorius: Steponas GEDVILA
Andrius Palionis
Andrius Palionis
Printer Friendly, PDF & Email

Ketvirtadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis žurnalistams pirmą kartą išsamiau pakomentavo Europos Vadovų Taryboje suderėtą ES biudžetą ir didesnes tiesiogines išmokas Lietuvos žemdirbiams po 2021 metų.

„Derybos nebuvo lengvos. Nes iš pradžių Lietuvai buvo pasiūlyti papildomi 125 mln. eurų (Kaimo plėtros programai). Tačiau mes skaičiuose gaudomės ir tas pasiūlymas realiai buvo minus 5 milijonai eurų“, – pasakojo A. Palionis.

Jo teigimu, apie tiesiogines išmokas ES šalys narės nei šeštadienį, nei sekmadienį nesiderėjo. „Bet šalies vadovas (Gitanas Nausėda) atkakliai siekė, kad būtų kuo greičiau pasiekta tiesioginių išmokų konvergencija, primenant ir 2013 m. Europos Sąjungos vadovų pažadą, kad šiemet tiesioginės išmokos jau turėjo pasiekti 196 Eur/ha. Visas tas spaudimas davė rezultatų“, – akcentavo A. Palionis.

„Agroeta“ primena, kad Europos Vadovų Taryboje Lietuvai pavyko pasiekti, kad mūsų šalies žemdirbiams finansinio laikotarpio pabaigoje, tai yra 2027 metais, tiesioginės išmokos sudarytų 215 Eur/ha.

„Pats asmeniškai galvoju, kad apetitas auga bevalgant, bet vertinant visą situaciją, kai visi kiti sektoriai drąstiškai mažėja, Lietuvos žemės ūkio sektoriui Europos Vadovų Taryba skyrė papildomas lėšos. Bendroje sumoje parama Lietuvai didėja beveik 900 milijonų eurų“, – pabrėžė A. Palionis.

Facebook komentarai