Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

A. Palionis: EK turi būti pasirengusi panaudoti visas turimas rinkos apsaugos ir paramos priemones

Autorius: ELTA
Andrius Palionis
Andrius Palionis
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad Europos Komisija (EK) turi atidžiau stebėti situaciją žemės ūkio rinkose ir būti pasirengusi panaudoti visas turimas rinkos apsaugos ir paramos priemones, įskaitant krizių rezervą.

Trečiadienį vaizdo konferencijoje žemės ūkio ministras A. Palionis kartu su kitais ES žemės ūkio ministrais aptarė dėl koronaviruso sunkėjančią situaciją žemės ūkio, žuvininkystės ir maisto sektoriuje.

Europos Komisija paskelbė, kad 2020 metais tiesioginių išmokų paraiškų pateikimo terminas gali būti pratęstas vienu mėnesiu, tačiau šis pratęsimas susijęs su kitais terminais ir taisyklėmis, todėl, pasak A. Palionio, turėtų būti atlikti ir kiti pakeitimai, ypač mokėjimų vykdymo ir kontrolės srityse, taip pat ir kalbant apie investicinius kaimo plėtros projektus.

„Koronaviruso protrūkis turėtų būti laikomas nenugalimos jėgos arba išimtinėmis aplinkybėmis, kad pareiškėjai, negalintys įvykdyti visų savo įsipareigojimų, nebūtų baudžiami“, – pranešime sako A. Palionis.

Dėl sunkumų žuvininkystės sektoriuje Lietuva ragina Europos Komisiją kuo skubiau pateikti reikalingus Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo pakeitimus, kurie leistų lanksčiau perskirstyti paramos lėšas ir panaikintų apribojimus kompensuojant už laikiną žvejybos veiklos nutraukimą. Taip pat raginama įtraukti papildomas kompensavimo priemones ir akvakultūros sektoriui.

Facebook komentarai