Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

A. Palionis: mūsų tikslas yra kompensuoti nuostolius gamintojams per supirkimo kainas

Autorius: ELTA
Andrius Palionis
Andrius Palionis
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad nuo vasaros bus siekiama kompensuoti gamintojams patirtus nuostolius dėl pandemijos per supirkimo kainas.

„Kas šiandien yra pavykę sutarti ir susiderinti su Europos Komisija, (...) už balandį ir gegužę kompensuoti tiesiai gamintojams, tai yra ūkininkams. Tai šitos schemos jau neoficialiai yra suderintos.

Nuo birželio 1 mūsų tikslas yra kompensuoti gamintojams per supirkimo kainų atstatymą, kurios buvo vidutinės iki pandemijos. Skaičiuojamas praeitų metų kainų supirkimo vidurkis“, – Seime sakė A. Palionis.

Anot jo, šiuo metu dar vyksta derybos su Europos Komisija dėl pagalbos pieno sektoriui.

„Dėl pieno sektoriaus kol kas turime vieną problemą su Europos Komisija, kadangi 35-37 proc., priklausomai nuo mėnesio, žaliavinio pieno importuojame iš kaimyninių šalių, Latvijos ir Estijos, tai norisi, kad ta schema galiotų, (...) kad neišeitų taip, kad kitų šalių pieno gamintojų neremtume dvigubai. Kaimyninės šalys remia pieno gamintojus, mes – perdirbimą, tai tas importinis pienas gauna dvigubą paramą“, – teigė A. Palionis.

„Šiuo metu vyksta derybos su Europos Komisija, kodėl mes norime tik lietuvišką žaliavą kompensuoti ir išlaikyti supirkimo kainą“, – pridūrė ministras.

Facebook komentarai