Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Panevėžio rajone patvinusi Lėvens upė veržiasi iš krantų ir semia sodybas

Autorius: "Jūsų Panevėžys"
 Panevėžio rajono Šeškų kaimo gyventojai baiminasi, kad upės vanduo užlies jų sodybas, nes Lėvens upėje vanduo ties Bernatoniais pakilo per 2 metrus.
Panevėžio rajono Šeškų kaimo gyventojai baiminasi, kad upės vanduo užlies jų sodybas, nes Lėvens upėje vanduo ties Bernatoniais pakilo per 2 metrus.
Printer Friendly, PDF & Email

Nors prieš savaitę Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informavo, kad pagal esamas hidrometeorologines sąlygas potvynis Minijoje, Akmenoje-Danėje, Lėvenyje, Nevėžyje, Šventojoje, Jūroje, Neryje ir Nemune prognozuojamas didesnis už vidutinį daugiametį, kitose upėse – vidutinis arba mažesnis už vidutinį, Lėvens upėje vandens lygis pasiekė kritinį lygį.

Panevėžio rajono Šeškų kaimo gyventojai baiminasi, kad upės vanduo užlies jų sodybas, nes Lėvens upėje vanduo ties Bernatoniais pakilo per 2 metrus.

Kaltino kupiškėnus

Naujienų portalui JP paskambinusi Ieva V. patvirtino, kad vanduo tyvuliuoja namo rūsyje.

„Lėvens upė smarkiai patvino ir mūsų namo rūsyje – vanduo. Mums paaiškino, kad vandens lygį upėje reguliuoja bendrovė „Kupiškio melioracija“. Jie turi stebėti užtvanką ant Levėns upės prie Kupiškio marių. Siaubas – vanduo kyla, o mes nežinome, ką daryti“, – dejavo moteris.

Panevėžio rajono Šeškų kaimo gyventojai baiminasi, kad upės vanduo užlies jų sodybas.

Tą patį sakė tame pačiame kaime gyvenanti Danutė V.

„Mus dar apsaugo pylimas, bet jau vanduo tyvuliuoja ties namais. Manau, kad Lėvens upė susiliejo su netoli pylimu esančio kanalo vandeniu. Kanale vanduo taipogi išėjo iš krantų. Baisu, bet nesame bejėgiai. Tikiu, kad praėjus laikui, vanduo Lėvens upėje grįš į savo vagą“, – sakė Danutė V.

Naujienų portalui JP paskambinusi Ieva V. patvirtino, kad vanduo tyvuliuoja namo rūsyje.

Lietus ir sniegas padarė savo darbą

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHT) Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus dar parėjusią savaitę perspėjo, jeigu pradės lyti ir snigti vanduo upėse kils ir kai kuriose vietose situacija gali tapti grėsminga. Taip atsitiko su gyventojų sodybomis, kurios yra netoli Lėvens upės.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHT) Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas J. Šimkus tuomet ramino ir sakė, kad nors situacija nėra tokia grėsminga, bet, jeigu palis ir iškris šlapdriba – vanduo upėse gali pakilti.

Lėvens upėje vanduo ties Bernatoniais pakilo per 2 metrus.

„Tik, manau, kad nepasikartos 2010 metų scenarijus. Upėse nėra ledų sangrūdų. Didžiausia grėsmė potvyniui, kai upėse susidaro ledų sangrūdos, o kol kas jose ledonešio nėra. Be to, ir įšalo didelio nebuvo. Nors miškuose sniego dar yra, bet jo nėra tiek, kad pakeltų vandens lygį Nevėžio, Lėvens upėse ir Sanžilės kanale. Tačiau, jeigu gausiai palis, vanduo minėtose upėse tikrai pakils“, – teigė tuomet J. Šimkus.

Žadėjo pagelbėti

Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius naujienų portalui JP sakė, kad situaciją stebi ir kol kas ekstremalios situacijos skelbti neketina.

„Bendravau su Savivaldybės administracijos direktoriumi. Jis teigė, kad žino apie vandens lygį Panevėžio rajono upėse. Lėvens upės vandens lygį prižiūri bendrovė „Kupiškio melioracija“, o Nevėžio – „Panevėžio gatvės“. Tačiau, jeigu „Kupiškio melioracija“ pakeltų Lėvens užtvankos užtvaras, vanduo kiltų labai staigiai. Manau, kad niekas nekelia užtvankos užtvarų. Tiesiog reikia laukti, kol upėje vanduo nuslūgs. Kantrybės visiems. Bandysiu susisiekti su Šeškų kaimo gyventojais ir nuraminti juos. Be to, informuosiu ir bendrovę „Kupiškio melioracija“, kad stebėtų upėje kylančio vandens lygį“, – aiškino vicemeras.

Panevėžio rajono vicemeras sakė, kad situaciją stebi ir kol kas ekstremalios situacijos skelbti neketina.

Specialiai užtvarų nekelia

Tuo tarpu Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas naujienų portalui JP teigė, jog, išgirdęs apie pakilusį upės vandens lygį, jau susisiekė su bendrovės „Kupiškio melioracija“ vadovybe.

„Man patvirtino, kad niekas dirbtinai Kupiškio marių užtvankos užtvarų nekelia. Gamtoje vyksta natūralus procesai. Tarp kitko, Kupiškio marios tvinsta, kaip tvinsta ir Panevėžio rajono upės. Ankstyvas pavasaris ir vanduo negali susigerti į žemę. Nežinau, kaip Panevėžyje, bet Kupiškyje ir lijo, ir snigo. Todėl natūralu, kad vandens per daug visur. Kita vertus, pasakysiu nepopuliariai. Anksčiau lietuviai sodybas statydavo ant kalniuko, o dabar, kuo arčiau vandens, su vaizdu į upę. Negalvojo, kad gali upė patvinti ir apsemti namus“, – ramino Kupiškio rajono meras ir siūlė kantriai išlaukti gamtos stichijos pabaigos.

jp.lt

Facebook komentarai

bas

a