Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Parama bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą itin populiari tarp bitininkų

Autorius: Steponas GEDVILA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo  rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 15 d. šalies bitininkai kviečiami kreiptis dėl paramos papildomam bičių maitinimui gauti.

„Gerai tokia parama. Visos Lietuvos bitininkai ja naudojasi, ne išimtis ir Lazdijų krašto bitininkai“, – teigia Lazdijų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Petrauskas.

Parama naudojasi noriai

Bitininkai kaip susitarę tvirtina, jog apie šią paramą jie gerai žino ir, žinoma, ja naudojasi. Tai daro jau ne vienerius metus. Lazdijų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Petrauskas patikina, kad ši parama tarp bitininkų, ko gero, populiariausia.

„Visi bitininkai žino apie šią paramą. Mes ja naudojamės. Aš ja taip pat naudojuosi – deklaruoju bičių šeimų skaičių, su cukraus pirkimo dokumentais dėl kompensacijos kreipiuosi į Žemės ūkio skyrių. Tą daro ir kiti bitininkai, kreipiasi ir gauna paramą“, – sako jis.

Pirmininkui antrina ir kitas bitininkas Antanas Kliučinskas iš Žališkės kaimo (Lazdijų rajonas) sakydamas, kad ši parama ir naudinga, ir reikalinga.

„Jau daugelį metų šia parama naudojuosi. Kreipiuosi kasmet. Ir šiemet kreipsiuosi“, – patikina bitininkas. Sako, kad šia parama pasinaudoja visi bitininkai, kurie oficialiai įregistravę bitynus.

„Jei 10 šeimų, tai jau gauni apie 30 eurų. Ir tas jau gerai“, – paprastą pavyzdį pateikia bitininkas.

Vadovaujantis Paramos teikimo  bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. birželio 26 d. įsakymu Nr. 3D-357 „Dėl Paramos teikimo  bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą taisyklių patvirtinimo“, bičių laikytojai  kviečiami nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. iki 2021 m. rugsėjo 15 d. teikti paraiškas paramai už papildomą bičių maitinimą gauti.

Kokio dydžio kompensacija galima? 

Už vieną bičių šeimą galima gauti iki 5,79 Eur dydžio kompensaciją įprastiniam cukrui.

Ekologiškam cukrui arba invertuotajam cukraus sirupui įsigyti ir ne daugiau kaip 11,58 Eur dydžio kompensaciją galima gauti už ekologinės gamybos ūkio sertifikuotą bičių šeimą.

Kompensacija galima už ne daugiau kaip 10 kg cukraus / ekologiško cukraus arba ne daugiau kaip už 15 l invertuotojo cukraus sirupo vienos bičių šeimos papildomam maitinimui.

Kas gali pretenduoti?

Į finansavimą gali pretenduoti bičių laikytojai, kurių bičių šeimos registruotos Ūkinių gyvūnų registre, ir žemės ūkio valdos valdytojai arba partneriai, savo valdą įregistravę Žemės ūkio ir kaimo verslo registre.

Duomenis apie turimą bičių šeimų skaičių bičių laikytojai turi atnaujinti kasmet, prieš teikdami paraišką.

Paraiškas galima teikti savivaldybių administracijose pagal gyvenamąją vietą kartu su reikalingais dokumentais.

Tinkamos finansuoti išlaidos turi būti patirtos einamaisiais metais iki paramos paraiškos pateikimo dienos (įskaitytinai).

a

Facebook komentarai