Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Partizanų palaikų paieškos tęsiamos, bet joms būtinas specialus finansavimas

Autorius: Agroeta
Juozas Lukša - Daumantas.
Juozas Lukša - Daumantas.
Printer Friendly, PDF & Email

Prezidentui Gitanui Nausėdai pranešus, kad jis inicijuosiąs legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto palaikų paieškas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras teigia, kad tiek Juozo Lukšos-Daumanto, tiek kitų partizanų palaikų paieškos vykdomos jau du dešimtmečius, o naujų paieškų iniciatyvoms būtina numatyti ir atitinkamą finansavimą.

Prezidento minimoje vietoje – Kauno Marvelės priemiestyje – 2007-2008 m. vykdytos J. Lukšos-Daumanto paieškos buvo nesėkmingos.

Šiuo metu Centras vykdo žuvusių partizanų paieškas ir identifikavimą Leipalingyje, kur tikimasi rasti žymių Dzūkijos partizanų vadų bei kitų partizanų palaikus; taip pat tęsiami tyrimai Našlaičių kapinėse Vilniuje, kur 2018-2019 metais rasti partizanų Adolfo Ramanausko-Vanago, Antano Kraujelio-Siaubūno, Albino Ivanausko-Topolio palaikai.

„Nuoseklioms partizanų palaikų paieškoms būtinas pastovus kasmetinis tikslinis finansavimas. Archyvinių dokumentų ir liudininkų paieškai, archeologiniams darbams, antropologiniams ir genetiniams tyrimams, teismo ekspertizėms reikia lėšų, kurių neužtenka iš Centrui skiriamo finansavimo (pvz. vienerių palaikų genetiniai tyrimai kainuoja 400 EUR)“, – teigia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Facebook komentarai