Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pasaulinėje rinkoje brangsta nafta, o kartu kyla ir grūdų kainos

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, gruodžio 12 d.)  Per pastarąją savaitę MATIF biržos duomenimis, kviečių kaina yra 161,75 eurų už toną, ji sumažėjo 0,3 proc., o kukurūzai pabrango 0,2 proc. ir šiuo metu kainuoja 138,77 dolerių už toną.

Praėjusią savaitę, penktadienį paskelbtais duomenimis, javų kainos pasaulinėje rinkoje mažai kinta, nors ir prognozuojamas grūdų derlius gali būti didesnis nei skelbta iki tol: USDA duomenimis,  jis gali siekti 2,080.6 mln. tonų. Patikslintais skaičiavimais, pasaulio mastu kviečių turėtų būti gauta 6,54 mln. tonų daugiau, vadinasi, šios kultūros derliaus rekordas sieks 751.26 mln. tonų.

Kukurūzų derlius taip pat bus rekordinis – 1,3039,73 mln. tonų. Gamybos apimtys labiausiai išaugo dėl Brazilijoje (3 mln. t) ir Kinijoje (3, 5 mln. t) gauto gero kukurūzų derliaus.

Pastarąją savaitę pasaulio akcijų rinkose brango nafta, 0,7 proc. brango ir rapsai. Šiuo metu už jų toną mokama 412 eurai.

MATIF duomenimis, vasario sutartyse numatytos kainos išliks dabartinio dydžio – 412 eurų.

 Grūdų supirkėjai Lietuvoje remiasi pasaulinėmis rinkos kainomis ir šiuo metu grūdų perdirbimo įmonės už antros klasės kviečius moka 145-150 eurų už toną, grūdus eksportuojančios įmonės už kviečius moka 10 eurų už toną mažiau. Rapsų kainos mūsų rinkoje mažesnės nei skelbia MATIF birža ir šiuo metu yra nuo 360 iki 390 eurų už toną.

Agroeta

Facebook komentarai