Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pasėlių deklaravimas vyko saugiai ir sklandžiai

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Lietuvoje paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos buvo priimamos nuo balandžio 20 iki birželio 22 dienos. Iki liepos 17 dienos dar galima pateikti pavėluotas paraiškas.
Lietuvoje paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos buvo priimamos nuo balandžio 20 iki birželio 22 dienos. Iki liepos 17 dienos dar galima pateikti pavėluotas paraiškas.
Printer Friendly, PDF & Email

Taip teigė Kelmės rajono Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Joana Miliauskienė, apibendrindama neseniai pasibaigusį pagrindinį pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimo laikotarpį. Birželio 26 dienos duomenimis, Kelmės rajone iš viso pateiktos 4 044 deklaracijos.  

 Į lyderius išsiveržė Lioliai

„Šiemet kur kas daugiau deklaracijų pateikta savarankiškai. Jei pernai tokių deklaracijų buvo 86, šiais metais (penktadienio duomenimis) – beveik dvigubai daugiau – 151 deklaracija“, – sakė Kelmės rajono Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Joana Miliauskienė.

Daugiausia deklaracijų Liolių, Užvenčio seniūnijose, nemažai, kaip ir ankstesniais metais – Kražių. Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja sakė, jog nuo birželio pirmosios Kražių seniūnijos žemės ūkio specialistė išėjo motinystės atostogų, todėl kražiškiams gelbėjo į miestelį atvykstantys skyriaus darbuotojai. Pernai Kražiuose priimtos 525 deklaracijos, šiemet irgi tikimasi panašių skaičių.

„Tarp pirmaujančiųjų pagal pateiktas deklaracijas niekuomet nėra buvusi Liolių seniūnija. Šiemet šioje seniūnijoje jau priimtos 470 deklaracijos. Taip atsitiko greičiausiai todėl, kad labai prašėme pagal valdos centrą pasėlių deklaracijas paraiškas pateikti – savo seniūnijoje, nors, pavyzdžiui, žmonėms nuo Maironių pusės kur kas patogiau Kelmę negu Liolius pasiekti. Skyriaus darbuotojai sunkiai būtų spėję Kelmėje visų norinčiųjų paraiškas priimti, nes reikėjo dar dirbti ir Kražiuose“, – svarstė vedėja.

Užvenčio seniūnijoje deklaracijų – 459, Šaukėnų – 446, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriuje – 424.  Mažiausiai paraiškų priimta mažiausiose ir pagal plotą, ir pagal gyventojų skaičių Vaiguvos, Kukečių seniūnijose. 

Šiemet, Lietuvoje susiklosčius neįprastai situacijai, paskelbus karantiną, paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos buvo priimamos nuo balandžio 20 dienos iki birželio 22 dienos. Iki liepos 17 dienos dar priimamos pavėluotos paraiškos,  tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 procentu.

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Joana Miliauskienė pažymėjo, jog paprastai pavėluotai pasėlius deklaruoja apie 100 rajono žemdirbių. Pernai per pagrindinį ir pavėluotą laikotarpį rajone pateiktos 4109 deklaracijos.

Koronavirusas iki šiol į kelmiškių žemdirbių bendruomenę neįsisuko

Vedėja pasidžiaugė, jog visiems neįprastomis sąlygomis pasėlių deklaravimas vyko ir saugiai, ir sklandžiai. Pareiškėjai iš anksto registravosi, toks būdas, pasak J. Miliauskienės, pasiteisino.

„Turėjome įsirengę apsaugines sieneles, pajungę antrus monitorius, kad nebūtų artimo darbuotojo ir atvykusiojo  deklaruoti kontakto.  Pareiškėjas galėjo saugiai matyti savo braižomus laukus“, – sakė Joana Miliauskienė.

Kelmės rajone koronavirusas iki šiol neįsisuko į žemdirbių bendruomenę. Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja tikisi optimistiškiausios ateities ir dėl viruso, ir dėl būsimo derliaus.  Kad tik gamta tinkamo oro nepagailėtų. 

Facebook komentarai