Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pašilių stumbryne nugaišęs stumbriukas – politiko nušautos stumbro patelės jauniklis

Autorius: ELTA
Tyrimai parodė, kad Pašilių stumbryne laikytas stumbriukas – politiko nušautos stumbro patelės jauniklis.
Tyrimai parodė, kad Pašilių stumbryne laikytas stumbriukas – politiko nušautos stumbro patelės jauniklis.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) gavo Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto atliktų stumbrų genetinių tyrimų rezultatus, kurie rodo, kad Pašilių stumbryne laikytas stumbriukas – sausio 3 dieną nušautos stumbro patelės jauniklis.

Už sunaikintą jauniklius vedžiojančią (maitinančią) stumbro patelę nustatomas trigubas bazinis tarifas, todėl žala sieks 36 595,26 eurų. Taip pat, atsižvelgiant į tai, kad laukinei gyvūnijai buvo padaryta ypatingai didelė žala, AAD kreipsis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Praėjusį penktadienį Valstybinių miškų urėdija informavo AAD, jog Panevėžio regioninio padalinio Pašilių stumbryne sausio pradžioje priglaustas stumbriukas nugaišo.

Stumbriukas buvo Panevėžio rajone per varyminę medžioklę galimai „valstiečio“ Jono Slapšinsko sumedžiotos stumbro patelės jauniklis.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigia nedalyvavęs šioje medžioklėje. „Būčiau pirmas sąraše, jei būčiau dalyvavęs. (...) Tikrai nedalyvavau, turiu svarbesniu darbų, reikalų. Šiuo metu tikrai neturiu galimybių skirti laiko tokiems užsiėmimams“, – LRT radijui sakė K. Mažeika.

Ministras teigė, kad šioje situacijoje būtų pasielgęs kitaip.

„Aš asmeniškai tikrai būčiau elgęsis kitaip, tą pačią dieną bent jau socialiniame tinkle būčiau parašęs ar pasakęs kažkokiam žurnalistui apie situaciją, kurioje teko sudalyvauti ir bent jau pasakyti savo nuomonę ir pasmerkti situaciją, kad įvyko taip negražiai. Iš aukštų politikų žmonės tikisi aukštesnių moralės ir politinės kokybės standartų“, – sakė K. Mažeika.

Facebook komentarai