Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Paskolų ir lizingo sutarčių su garantija sąlygas galima keisti paprasčiau

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Atsižvelgiant į grėsmes, kylančias dėl koronaviruso ir siekiant sumažinti administracinę naštą ūkio subjektams (garantijų gavėjams) bei finansų įstaigoms, Žemės ūkio paskolų garantijų fondas nusprendė leisti finansų įstaigoms priimti sprendimus dėl suteiktų paskolų/lizingo sutarčių pakeitimų be atskiro bendrovės sutikimo, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Šis sprendimas klientams ir finansų įstaigoms leis operatyviai priimti sprendimus dėl paskolų ar lizingo sutarčių keitimo. Šiuo metu svarbu atsižvelgti į verslo poreikius, todėl sutarčių pakeitimus, kurie nedidina Žemės ūkio paskolų fondo prisiimamos rizikos, bus galima atlikti finansų įstaigos ir kliento sutarimu.

Finansų įstaigoms keičiant paskolų/lizingo sutarčių sąlygas dėl įmokų grąžinimo terminų, nekeičiant galutinio grąžinimo termino (išskyrus atvejus, kai ketinama atsisakyti ES paramos lėšų nukreipimo paskolos grąžinimui), paskolos ar lizingo panaudojimo termino, turto įkeitimo finansų įstaigai termino, leidimo išnuomoti, pakartotinai įkeisti ar kitaip perleisti finansų įstaigai už teikiamą paskolą/lizingą įkeistą turtą ir (ar) turtines teises, jeigu neatsisakoma įkeitimo finansų įstaigai, garantijos galiojimo laikotarpiu finansų įstaigai papildomai įkeičiamo turto ir (ar) turtinių teisių, priimamo sprendimo su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu derinti nereikia.

Finansų įstaigos per 20 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo privalo informuoti bendrovę apie atliktus pakeitimus, kartu elektroninėmis priemonėmis pateikdamos paskolos/lizingo sutarties pakeitimo kopiją, jeigu tokia buvo pasirašyta, ar kitokius dokumentus, kuriuose būtų nurodyta paskolos/lizingo sutarties pakeitimo esmė. Kitus paskolų/lizingo sutarčių, suteiktų su bendrovės garantija, sąlygų pakeitimus finansų įstaigos ir toliau turi derinti su bendrove.

Šiuo metu Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kartu su Vyriausybe, Žemės ūkio ministerija, socialiniais partneriais aktyviai ieško ir kitų būdų, kaip padėti tiek ūkininkams, tiek kitiems verslams kaimo vietovėse. Jau artimiausiu metu planuojama pasiūlyti ir kitas priemones, padėsiančias sušvelninti šios krizės pasekmes, išsaugoti tiek darbo vietas kaimo vietovėse, tiek patį verslą.

Facebook komentarai