Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Paštininkai kaime tampa retenybe

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiandien darbą pradeda dar 85 mobilūs laiškininkai, pas gyventojus atvažiuosiantys naujais, kaimo keliukams pritaikytais „Dacia Sandero“ tarnybiniais automobiliais, praneša Lietuvos paštas.

Nemokamai pašto paslaugas į namus nuo šiol gaus Jurbarko, Kėdainių, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Vilkaviškio, Klaipėdos, Kazlų Rūdos, Rietavo ir Kalvarijos rajonų gyventojai. 70 proc. visų pašto paslaugų ir prieš šį projektą buvo vykdoma per laiškininkus kliento namuose, tad nepatogumų gyventojai nepajus – prenumerata, socialinės išmokos ir registruotos siuntos į namus bus pristatomos įprasta tvarka.

Mobilūs laiškininkai jau veikė Anykščių, Biržų, Joniškio, Kupiškio, Mažeikių, Molėtų, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Prienų, Radviliškio, Rokiškio, Utenos, Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų, Švenčionių, Ignalinos, Telšių, Zarasų, Ukmergės ir Varėnos rajonuose. 

„Džiaugiamės, kad mūsų „ratuotų riterių“ komanda didėja ir vis daugiau nutolusiose sodybose gyvenančių žmonių gali pilnavertiškai naudotis pašto paslaugomis, tačiau, kaip ir kiekvienas pokytis, šis  pirmomis dienomis gali sukelti nepatogumų. Kadangi mobilaus laiškininko startas šiuose rajonuose bus pirmoji laiškininkų darbo diena naujose pareigose ir daliai – naujose apylinkėse, dėl žmogiškųjų faktorių ir įvairių nenuspėjamų aplinkybių pirmomis dienomis gali nutikti nesklandumų“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Anot jo, didžiausia bėda regionuose ta, kad atokiose gyvenvietėse ne visi namai yra sunumeruoti, tad naujam, žmonių ir gatvių nepažįstančiam laiškininkui rasti adresą yra sudėtinga. Todėl jie prašo gyventojų, kurių namai neturi aiškiai matomo adreso, juos pažymėti (tai gali būti ir numeris ant pašto dėžutės) arba, pamačius laiškininką ir laukiant siuntos ar prenumeratos, pagal galimybes sutikti laiškininką gatvėje.

J. Sadausko teigimu, kita didelė problema – palaidi šunys, nuo kurių, bandydami atlikti savo darbą, per šiuos metus nukentėjo kelios dešimtys laiškininkų. Nepasirūpinus laiškininko saugumu, korespondencija ir siuntos gali būti nepristatytos – pagal LR Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose.

Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, pirmus metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad kaimiškų vietovių gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose arba šalia tam tikromis, pašte kabančiuose informaciniuose plakatuose nurodytomis, valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas. Po pereinamojo laikotarpio centrinis paštas ir didesnių miestelių paštai veiks įprastu ritmu, iš kurių kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai. Iki 2020 m. pavasario mobilūs laiškininkai veiks visose kaimiškose Lietuvos vietovėse.

Facebook komentarai