Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pasvalyje supirkti pieną iš rajono ūkininkų neapsimoka?

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Portalo „Agroeta“ žiniomis, Pasvalio AB „Pieno žvaigždės“, nekreipdama dėmesio į dejuojančius Lietuvos pieno gamintojus, kiekvieną dieną perka žaliavinį pieną net iš trijų užsienio valstybių – Lenkijos, Latvijos bei Estijos. Pasvalio kraštas nuo seno garsėja stipriais pienininkystės ūkiais, tad vietinės žaliavos perdirbėjai tikrai negalėtų pritrukti.

Pakalbintas „Pieno žvaigždžių“ vykdomasis direktorius Gžegož Rogoža nepaneigė šiandieninio pieno importo fakto, bet nuo tolimesnių komentarų susilaikė.

„Nenoriu komentuoti šių klausimų, bet galiu pasakyti, kad viskas priklauso nuo pieno gamintojų ir mūsų susitarimo“, – telefonu „Agroetai“ sakė G. Ragoža ir pažadėjo neužilgo susisiekti detalesniam pokalbiui. Deja, direktorius nebepaskambino ir į portalo žurnalisto skambučius neatsakė.

Apie 15 km spinduliu nuo pieno perdirbimo įmonės gausu pienininkystės ūkių. Tai ŽŪB „Vaškai“, „Kiemeliai“, UAB „Tetirvinai“, kiti stambesni ir smulkesni pieno ūkiai.

Paklausus ŽŪB „Vaškai“ vadovo Gintaro Linkevičiaus, kodėl jie nesutaria su netoli esančiais perdirbėjais, pastarasis tiesiai rėžė: „Tai jie nesutaria. Jiems, matai, neapsimoka iš mūsų pirkti“.

Pašnekovas tai pavadino „beprotyste“. Jo teigimu, transporto kaštai jokiu būdu nedengia supirkimo kainų skirtumo.

„Juk pieno atvežimas iš Lenkijos ar Estijos tikrai brangus, o čia į „Pieno žvaigždes“ žaliavą vos ne su karučiais būtų galima pristatyti“, – „Agroetai“ sakė G. Linkevičius.

ŽŪB „Vaškai“ per parą pagaminama apie 50 tonų kokybiško pieno.

„Galėtume gaminti ir daugiau, bet dėl subrangusių pašarų pieno gamybą šiek tiek sumažinome, – apie pieno ūkio veiklą pasakojo jos vadovas. – Mes patys pieną vežame į Latviją, nes tik ten pavyko susitarti dėl palankių supirkimo kainų“.

G. Linkevičius taip pat prasitarė, jog jų bendrovė yra Lietuvos pieno perdirbimo įmonių susitarimų auka. Anot pašnekovo, buvo deramasi su daugeliu Lietuvos pieno perdirbėjų, net kalbama apie mažesnę supirkimo kainą, bet nė viena įmonė nepanoro pirkti „Vaškų“ bendrovės pieno.

„Mūsų produkcija tikrai aukštos kokybės, todėl perdirbėjų sprendimą laikau jų susitarimo rezultatu. Apmaudu, kad valdžia į tai nekreipia dėmesio“, – kalbėjo bendrovės vadovas. Jis nė kiek neabejoja, kad pieno rinkoje imamasi ir nesąžiningų principų demonstravimo pieno gamintojų atžvilgiu. Tačiau tai, pasak G. Linkevičiaus, vyksta jau daugelį metų.

Facebook komentarai