Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Pieno perdirbėjai ignoruoja pasaulines tendencijas

Autorius: Agroeta
Pieno perdirbėjai ignoruoja pasaulines tendencijas
Pieno perdirbėjai ignoruoja pasaulines tendencijas
Printer Friendly, PDF & Email

(Oklandas, vasario 22 d.) Geros žinios toliau sklinda iš tarptautinių pieno rinkų, kuriose pieno produktai brangsta jau trečią mėnesį iš eilės. Šiomis dienomis geras tendencijas toliau demonstravo pieno produktų prekybos aikštelė „Global Dairy Trade“ (GDT). Jos prekybos indeksas per paskutinę prekybos sesiją kilstelėjo 0,9 proc. – iki 1014 punktų. Tai reiškia, kad indekso kilimas priartėjo prie 2018 m. birželio mėnesio kainų. Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia po maždaug 1,5-2 mėnesių.

Per paskutinę prekybos sesiją brango beveik visi (išskyrus laktozę) pieno produktai, pradedant sūriais (+2,9 proc.), sviestu (+1,2 proc.) ir baigiant lieso pieno miltais (+2,8 proc.). Tai buvo šešta prekybos sesija iš eilės, kai GDT indeksas demonstravo augimą. Aukcionai šioje prekybos aikštelėje rengiami du kartus per mėnesį.

Kad ir kaip ten būtų, mūsų šalies pieno perdirbėjai įvairiais būdais ignoruoja pasaulines tendencijas, nes pieno supirkimo kainos Lietuvoje yra mažiausios Europos Sąjungoje. Perdirbėjai tiesiog nelinkę dalintis bendra sukuriama nauda su ūkininkais.

Agroeta

Facebook komentarai