Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Pieno planas nepavyko. Dėl nesėkmės kaltina perdirbėjus

Autorius: Dainius MAKYS
Lietuvos ūkininkai siejo daug vilčių su V. Buivydo žygiais, tačiau dabar šiuos lūkesčius teks atidėti vėlesniam laikotarpiui.
Lietuvos ūkininkai siejo daug vilčių su V. Buivydo žygiais, tačiau dabar šiuos lūkesčius teks atidėti vėlesniam laikotarpiui.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos pirmininkas Vytautas Buivydas „Agroetą“ informavo, kad jo planas rugsėjį pradėti pieno eksportą į Latviją žlugo. Nors bendraujant su patyrusiu pienininku neatrodo, kad jis būtų pralaimėjęs karą, veikiau – tik vieną mūšį.

Paklaustas apie nesėkmės priežastis, V. Buivydas išdėstė savo asmeninę nuomonę: „Manau taip nutiko dėl Lietuvos perdirbėjų įsikišimo ir poveikio kaimyninės šalies pieno pirkėjams. Dabar galiu įvardinti, jog derybos buvo vedamos su „Latvijas Piens“ bendrove. Tuo metu, kai praktiškai viskas buvo sutarta, latviai nei iš šio, nei iš to ėmė kalbėti apie mažesnę pieno supirkimo kainą, kuri mūsų netenkino, nors anksčiau buvo kalbama apie didesnius pinigus. Galvoju, čia neapsieta be mūsiškių įsikišimo ir poveikio“, – sakė asociacijos pirmininkas, pripažindamas, kad dabar negali visko atskleisti, nes jaučiasi itin stebimas.

Dar sklandžiai vykstant deryboms V. Buivydas iš kolegų ūkininkų išgirdo, kad latviai iš jų pieno nebepirks.

„Buvau labai nustebęs, kai ūkininkai, kurie kartu su manimi ruošėsi vežti pieną į Latviją, ėmė kalbėti, kad kaimyninės šalies perdirbėjai derybas nutrauks. Dar labiau nustebau sužinojęs, kad ši informacija atėjo iš Lietuvos perdirbimo įmonių vadybininkų, nors latviai apie tai dar nebuvo užsiminę. Čia visas paveikslas ir susidėliojo“, – savo pastebėjimais su „Agroeta“ dalinosi V. Buivydas.

Dėl netenkinančių supirkimo kainų pieno gamyba Lietuvoje nuolat mažėja. Pasak kalbinto gamintojo, šiandien pieno Lietuvoje pagaminama 9 proc. mažiau lyginat su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

V. Buivydas teigia, kad iš pieno gamybos dabar traukiasi ne po vieną ar kelias karvutes laikantys gyventojai, bet likviduojasi po 30, 50 ar net 100 melžiamų karvių turėję žemdirbiai.

„Nemažai ūkininkų yra paėmę Europos Sąjungos paramas ir kol nesibaigęs penkerių metų laikotarpis, jie iš pieno gamybos negali pasitraukti, tačiau ne iš vieno esu girdėjęs, kad tik šis terminas pasibaigs – karvės bus išparduotos“, – liūdną perspektyvą komentavo asociacijos vadovas.

V. Buivydas teigia, kad žmonės pavargo nuo šitos painiavos ir neteisybės, kai savos šalies perdirbėjai žlugdo už tvoros esančius pieno gamintojus.

„Aš pats rankų nenuleisiu ir kovosiu toliau. Ieškosiu kitų rinkų, gal Latvijoj, gal Lenkijoj ir, tikiu, jas surasiu“, – pasiryžimą demonstravo pieno gamintojas.

Facebook komentarai