Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Pieno produktų prekybos GDT indeksas kyla antrą sesiją iš eilės, augimas siekė 12,7 proc.

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Oklandas, rugpjūčio 17 d.) Pieno produktų prekybos sistemos „Global Dairy Trade“ (GDT) indeksas rugpjūčio 16 dienos prekybos sesijoje pakilo 12,7 procento – iki 833 punkto. Pieno gamintojams šis faktas reikšmingas ne tik tuo, kad GDT indeksas rodo teigiamą augimą jau antrą prekybos sesiją iš eilės (rugpjūčio 2 d. indeksas augo 6,6 proc.), bet ir todėl, kad  indeksas yra aukščiausias nuo 2015 metų spalio mėnesio. Tuomet GDT indeksas siekė 837 punkto.

Kol kas anksti daryti ilgalaikes prognozes dėl tolesnio GDT indekso augimo. Būtina atkreipti dėmesį į vėliau vyksiančius aukcionus. Reikalas tas, kad 2015 m. spalio 2 d. pakilęs GDT indeksas tuomet pasiekė aukščiausią tašką ir vėliau staigiai smigo žemyn kol per kelis mėnesius atsikovojo vakarykštę poziciją.

Per paskutinę prekybos sesiją labiausiai brango (+18,9 proc.) nenugriebto pieno miltai (WMP), pasukos (+18,1 proc.) ir sviestas (+14,1 proc.). Nė vienas pieno produktas neatpigo.

Pieno produktų prekybos sistemą valdo Naujosios Zelandijos kooperatyvas „Fonterra“. GDT aukcionai tiesiogiai nekoreliuoja su pieno produktų kainomis Europos Sąjungoje, tačiau panašias tendencijas Europą pasiekia maždaug po 1-1,5 mėnesio.

„Agroeta“ inf.

Facebook komentarai

bas

a