Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Pieno supirkimo kainos Lietuvoje: atsiliekame jau ir nuo autsaiderių

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kaip skelbia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), pieno supirkimo kainos šių metų rugpjūčio mėnesį, palyginti su liepos mėnesiu, sumažėjo tik 0,3 proc. ir sudarė 261 eurą už toną. Liepos mėnesį vidutinė natūralaus (3,97 proc. riebumo ir 3,30 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina siekė 261,9 Eur/t.

Savo ruožtu vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina šių metų rugpjūtį, palyginti su liepa, sumažėjo 0,7 proc. ir buvo 221 Eur/t.

Vertinant vienerių metų laikotarpį, tai yra 2019 m. rugpjūtį ir 2018 m. rugpjūtį, natūralaus pieno supirkimo kaina šiemet yra 1,5 proc. didesnė. 2018 m. rugpjūčio mėnesį ši kaina siekę 257,1 Eur/t.

Tiesa, ŽŪM skelbiama informacija nuo Europos Komisijos (EK) pateikiamų duomenų šiek tiek skiriasi. EK duomenimis, Lietuvoje šių metų rugpjūtį žalio pieno supirkimo kaina sudarė 258,3 Eur už toną ir tai yra pats prasčiausias rodiklis tarp kitų Europos Sąjungos šalių.

Mūsų šalis stipriai jau atsilieka ir nuo priešpaskutinėje vietoje žengiančios Rumunijos (282,4 Eur/t) ir po jos einančios Latvijos, kurioje pieno gamintojams buvo mokama 285,7 Eur/t arba daugiau kaip 3 centais brangiau, nei Lietuvoje.

ES pieno supirkimo kainos vidurkis rugpjūtį sudarė 335,1 Eur/t.

Facebook komentarai