Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po apokaliptinės nakties sulaukta 150 pranešimų apie patirtas ūkininkų žalas

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
"VH Lietuva" užfiksuoti javai.
"VH Lietuva" užfiksuoti javai.
Printer Friendly, PDF & Email

Tūkstančiai hektarų paguldytų pasėlių ir arti 150 pranešimų apie patirtas žalas. Tokią informaciją „Agroetai“ suteikė savidraudos fondo „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialo „VH Lietuva“ vadovas Martynas Rusteika.

Vakar daugelio Lietuvos rajonų gyventojai gavo perspėjimus apie artėjantį stiprų vėją ir besiartinančią audrą su liūtimis. Esą šis liūčių frontas padengs beveik visą šalį.

Po nakties „Agroeta“ jau pranešė apie gyventojų užlietus daržus, vandenyje atsidūrusius šiltnamius, išguldytus pasėlius.

„Šiandien nuo pat ankstyvo ryto iki pietų pasėlių savidraudos fondas „VH Lietuva“ jau sulaukė netoli 150 pranešimų apie pažeistus javų pasėlius“, – teigė M. Rusteika.

Pasak jo, vietomis iškritęs 50 mm ar net virš 100 mm kritulių kiekis su stipriu vėju paguldė ar net susuko augalus. „Jau dabar yra registruota apie 16 tūkst. hektarų plotas. Javų išgulimas yra kompensuojamas fiksuotu draudimo išmokos dydžiu ir jau kitos savaitės pabaigoje bus žinomi tikslūs šios audros nuostoliai“, – pabrėžė M. Rusteika.

Facebook komentarai