Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po „Brexito“ į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės įvežamiems maisto produktams būtina veterinarinė kontrolė

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo šių metų sausio 1 dienos Jungtinė Karalystė Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms tapo ne ES šalimi, todėl visoms iš jos į Lietuvą atkeliaujančioms maisto produktų siuntoms, įskaitant ir asmeninėms reikmėms įsivežamus maisto produktus, yra privaloma veterinarinė kontrolė, primena Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

VMVT specialistai pastebi, kad, nors didesnių nesklandumų dėl naujų taisyklių įvežant prekes iš Jungtinės Karalystės nėra, sulaukiama paklausimų iš žmonių, kodėl tam tikrais atvejais siunčiamos siuntos jų nepasiekia.

Maisto produktus besisiunčiantys ar juos iš Jungtinės Karalystės atsivežantys asmenys privalo žinoti, kad taip gali atsitikti tuomet, kai maisto produktų siuntos, ypač jei siunčiami ar vežami gyvūniniai maisto produktai, iš Jungtinės Karalystės atkeliauja be reikiamų dokumentų arba siuntoms nėra atlikta pasienio veterinarinė kontrolė.

VMVT specialistai atkreipia dėmesį, kad, iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą įsivežant gyvūninių produktų siuntas, jas turi lydėti Jungtinės Karalystės kompetentingos tarnybos išduoti veterinarijos sertifikatai ir tokios siuntos turi būti pateikiamos patikrai jau pirmame įvažiavimo į ES teritoriją pasienio veterinarijos poste.

Kai gyvūninių produktų siuntos yra vežamos automobiliais, jos turi būti pateikiamos kontrolei pirmame ES sienos kirtimo taške Prancūzijos pasienio veterinarijos postuose.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad, jeigu gyvūninių produktų siuntos yra siunčiamos oro transportu, tuomet jų pasienio kontrolė turi būti atlikta Vilniaus oro uosto pasienio veterinarijos poste, o vežant siuntas jūrų transportu, pasienio veterinarinė kontrolė atliekama Malkų įlankos, Pilies arba Molo pasienio veterinarijos postuose.

Facebook komentarai