Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po protesto akcijos Vilniuje, pieno gamintojai aplankė ir „Pienas LT“ gamyklą

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, kovo 30 d.) Pieno gamintojai Vilniuje surengė protesto akciją, nukreiptą prieš kritusias pieno supirkimo kainas ir valdžios nesugebėjimą padėti žemdirbiams. Protestuotojų eisena prasidėjo Gedimino prospekte ties parlamentu. Eisenosstarke_Fotor metu grojo gedulinga muzika, protestuotojai nešė karstus, ant kurių buvo užrašyta „Pienininkystė“, „Ūkininkų viltys“. Kai protestuotojai nešė plakatus „Už karves, vyrai“, taip pat nuotraukas, kuriose V. Baltraitienės atvaizdas buvo perbrauktas gedulinga juosta. Protestuotojai reikalavo mažinti ŽŪM ir kitų valdininkų gretas bent 30 proc. bei įgyvendinti Jonavoje priimtos rezoliucijos reikalavimus.

„Susirinkome į mitingą, kaip mes toliau gyvensime. Sako, kad mes politikuojame, bet mes nepolitikuojame“, – sakė iš tribūnos kalbėjo Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis. Pasak jo, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nenorėjo priimti ūkininkų atnešto pieno. „Buvome pas premjerą 18 kartų, pas prezidentę, „n“ kartų pas ministrę, bet mūsų padėtis negerėja. Kodėl gauname mažiausią kainą Europos Sąjungoje, kodėl gauname mažiausias išmokas ES, – retoriškai klausė J. Vilionis. – Mums šiandien reikia pirmiausiai tokios pieno supirkimo kainos, kad ji sudarytų bent 90 proc. to, ką gauna ES žemdirbiai“.

Protesto akcija netruko ilgai. Vietoje žadėtų 3000 žemdirbių, į protestą suvažiavo tik apie 1000. Vietoje gyvų karvių, kurias žadėta atvežti, ūkininkai patys persirengė karvėmis. Įdomu tai, kad po protesto akcijos vienas autobusas ūkininkų nuvyko į ŽŪK „Pienas LT“ gamyklą, kuri pastatyta Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje. Čia jiems buvo surengta ekskursija po gamyklą. ŽŪK „Pienas LT“ yra pradėjęs plataus masto kooperatyvo plėtros kampaniją, todėl nenuostabu, kad išskirtinėmis sąlygomis prisijungti prie kooperatyvo domina vis daugiau žemdribių.

Facebook komentarai